Moroğlu, Menemen'in köy yollarında dert dinliyor

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Menemen ilçesi'nin mahalleye dönüşen köylerine gerçekleştirdiği ziyaretlerde vatandaşlarla buluşarak, talep ve sıkıntılarını dinledi. Milletvekili Moroğlu'na köy ziyaretlerinde CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak da eşlik etti.

Her fırsatta vatandaşlarla buluşan İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu sırasıyla Çaltı, Alaniçi, Ayvacık ve Göktepe köylerini ziyaret etti. Ziyaretlerinde sorunları tespit eden Milletvekili Moroğlu, ihtiyaçlarla ilgili kurumları da tek tek arayarak hemen çözüm aradı.

Ziyaretlerine CHP Menemen İlçe Örgütü'nü ziyaret ederek başlayan Moroğlu, daha sonra CHP İlçe Başkanı Hürol Taklak ile köy yollarına düştü.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, ilk olarak Çaltı Köyünde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen eski okulun çalışmalarını yerinde gördü. Atıl durumdaki eski okul binasının yenilenerek çevredeki 5 köye hizmet verecek bir sosyal tesise dönüştürülmesi çalışmaları ile yakından ilgilenen Moroğlu Köy Muhtarı Gürol Kaplan'dan bilgiler aldı.

Kahvehanede köy sakinleriyle buluşan Moroğlu, ulaşımdan, altyapıya kadar tüm yönleriyle mahallenin mevcut durumunu ve ihtiyaçlarını tespit etti.

Çaltı Köyü'nün ardından sırasıyla Alaniçi, Ayvacık ve Göktepe Köylerini ziyaret eden Moroğlu'nu köy sakinlerini sıcak ilgiyle karşıladı. Çocuklarla şakalaşan, yaşlıların hatırlarını soran Moroğlu dile getirilen sorunları bir bir not alarak sorunların takipçisi olacağını söyledi.

Mustafa Moroğlu, İzmir genelinde 657 köy bulunduğunu, tüm bu köylere doğrudan büyükşehir tarafından ulaşım hizmeti götürmenin güçlüğünü belirterek, Büyükşehir'in bu konuyu yerel ulaşım kooperatifleriyle anlaşarak çözeceğini söyledi.

Mahalle Kahvehanelerinde vatandaşlarla çay içen İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, "Buraya sizleri dinlemeye, sorunlarını öğrenmeye geldim. Bölgemizdeki tüm köylerimize de her fırsatta gidiyorum. AKP'nin tarım ve hayvancılığı bitirdiği, dışardan saman ve canlı hayvan ithal ettiği bir dönemde üretimle ve geçimle ilgili çok ciddi sıkıntılarınızın olduğunu biliyoruz. Köylerde iş imkanı bulamayan gençlerin şehir merkezine göç ettiğini biliyoruz. Bu sorunların yanında günlük yaşamınızda köyünüzün daha temiz olması, daha rahat yaşamanız için gerekli olan altyapı ihtiyaçları bir bir gerek Büyükşehir Belediyemiz gerekse de Menemen Belediyemiz tarafından yapılıyor. Bir ilçenin en uç noktasına dahi hizmet götüren belediyelerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 25 Eylül 2014 13:23

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica