"İftira, komplo, şantaj ve tehditle görevli havuz medyası görevinin başında"

Hedeflerinde CHP ve Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olan havuz medyası her kritik süreçte olduğu gibi, günümüzde de harekete geçti ve  talimatla haber yapılıp, manşet atılan bazı gazetelerde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hakkında gerçekle uzaktan, yakından ilgisi olmayan, iftira amaçlı bir haber yayınlandı.


"CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a yönelik olarak kurulan komplo ile ilişkilendirilmek istenen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki iftira amaçlı haber, üç yıl önce de gündeme getirilmek istenmiş, ancak, bu aşağılık tezgah, saygın ve seçkin bir gazetecinin köşesinde komployu teşhir etmesi sonucu bozulmuş, tertip beklemeye alınmıştı.

Hırsızlık, yolsuzluk, hukuksuzluk batağına batmış AKP iktidarının koruyucusu ve kollayıcısı olan havuz medyası öyle anlaşılıyor ki aldığı bir işaretle yeniden düğmeye bastı, üç yıl önce rafa kaldırılan uydurma haberi güncelledi.

Ama herkes çok iyi bilir ki, yel kayadan bir şey koparamaz ve güneş balçıkla sıvanmaz. Çöplükten atılan hiçbir şey de Kılıçdaroğlu'na bulaşmaz.

Ayrıca, bu tür iddialar, hukuksuzluğun yolsuzluğunun, hırsızlıkların, kara para aklamaların üzerini örtemez ama, fitne amaçlı bu yalanları ortaya atanlarla yayanlar, iftiraya dayalı  bu haberlerinin hesabını yargı önünde verirler.

Bu amaçla, Genel Başkan Sayın Kılıçdaroğlu'nun avukatları komploya dayalı yalan haberlerle ilgili olarak yargıya başvuracak ve havuz medyasının tetikçisi gazeteler hakkında adli ve cezai takibat yapılmasını, dava açılmasını  isteyecekler.

Halkın haber alma gerçekleri öğrenme hakkına saygımız nedeniyle bu açıklama ve yalanlamayı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla.
CHP Genel Başkan İletişim Koordinatörlüğü"

    Salı, 23 Eylül 2014 18:12

Bağlantılı Konular