CHP'den kurultay öncesi Anıtkabir'de anlamlı mesaj

18. Olağanüstü Kurultay öncesinde CHP'li bir grup milletvekili, CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray'ın başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret etti.

Bugün toplanan kurultayın açılışından önce Çıray ve beraberindeki CHP milletvekilleri Candan Yüceer, Sedef Küçük, Uğur Bayraktutan, Mevlüt Dudu, Muharrem Işık Anıtkabir'e giderek Atatürk'ün huzuruna çıktılar. CHP heyeti adına Atatürk'ün mozolesine çelenk koyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Çıray, daha sonra milletvekilleriyle birlikte Anıtkabir Şeref Defteri'nin bulunduğu salona geçti.

'Ebedi Genel Başkan' Hitabı
Kurultayın başlamasına dakikalar kala Anıtkabir'den CHP tabanına anlamlı bir mesaj veren Çıray, Şeref Defteri'ne yazdığı yazıya Atatürk'e hitaben "Ebedi Genel Başkanımız" sözleriyle başladı.

Kurultay öncesinde Atatürk'ün huzurunda birlik beraberlik sözü veren Aytun Çıray, deftere, "Olağanüstü kurultayımızın bu kutlu ve kutsal misyonunun anlamına yakışır bir birlik anlayışıyla geçeceğine ve insanımızın içini umutla dolduracağına manevi huzurunda söz veriyoruz" diye yazdı.

Aytun Çıray'ın, CHP'nin 18. Olağanüstü Kurultayı öncesinde Anıtkabir Şeref Defteri'ne Atatürk'e hitaben yazdığı mesaj şöyle:

"Ebedi Genel Başkanımız,

CHP 18. Olağanüstü Kurultayı öncesinde geleceğe ilişkin hiç tükenmeyen ilham ve umut kaynağımız olarak bir kere daha manevi huzurundayız. CHP'yi evladı olmaktan büyük onur ve gurur duyduğunuz Türk Milletine hizmet etmek ve yüceltmek için kurduğunuzu hiç hatırımızdan çıkarmıyoruz.

İdeallerinizin mirasçısı olmanın gururunu, bize yüklediği ağır sorumluluğu bir an bile aklımızdan çıkarmaksızın yaşıyoruz. Bunun için insanımızı özgürlük ve adalet, hak ve hukuk, refah ve mutluluk içinde yaşatma mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Sizin devrimci ruhunuzdan aldığımız yenilikçilik anlayışımız damarlarımızda akıyor.

Aziz Ebedi Genel Başkanımız,

Olağanüstü kurultayımızın bu kutlu ve kutsal misyonunun anlamına yakışır bir birlik anlayışıyla geçeceğine ve insanımızın içini umutla dolduracağına manevi huzurunda söz veriyoruz."

    Cuma, 05 Eylül 2014 12:58

Bağlantılı Konular