Kılıçdaroğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında hasretini ifade etti

Kuvayi Milliye destanında olduğu gibi, "Yok edin insanın insana kulluğunu" diyen Kılıçdaroğlu, bu davetinin gereği olarak da, herkesi kol kola, omuz omuza mücadele etmeye çağırdı.

"Çağırıyorum ki, 'Bir ağaç gibi tek ve hür Ve bir orman gibi kardeşçe yaşayalım' diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun mesajı şöyle;

"Başkomutan Mustafa Kemal'in bizzat yönettiği Büyük Taarruz meydan muharebesi 26 Ağustos'ta başlamış ve 30 Ağustos günü zaferle taçlanmıştır.

Din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bağımsızlık türküleri söyleyerek dalga dalga düşmanın üzerine yürüyen kurtuluş ordusu, işbirlikçilerinden de güç alan işgalci düşmanı vatan topraklarından atmış, bağımsızlığımıza da, birliğimize de göz diktirmeyiz, el uzattırmayız demiştir.

92 yıldan beri bu mutluluğu yaşıyor ve her 30 Ağustos'u Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri günü olarak kutluyoruz.

Tarihimize altın harflerle yazılan 30 Ağustos Zaferi her şeyden önce, bağımsızlığa, kardeşliğe, laik cumhuriyete, demokrasiye ve kadın erkek eşitliğine giden yolları açmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle Zafer Bayramını kutlarken, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitleri ve gazileriyle Kurtuluş savaşında canını, kanını vermiş Mustafa Kemal'in tüm silah arkadaşlarını minnetle şükranla anıyor,

Kuvayi Milliye destanında olduğu gibi, 'Yok edin insanın insana kulluğunu' diye hem bir davette bulunuyor, hem de bu davetimin gereği için herkesi kol kola, omuz omuza mücadele etmeye çağırıyorum.

Çağırıyorum ki, "Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşayalım"

    Cuma, 29 Ağustos 2014 12:14

Bağlantılı Konular