Tezcan: “İktidar eliyle yeni bir sürek avı başlatıldı” dedi

Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, TBMM’de CHP milletvekilleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında,  ”İktidar eliyle yeni bir sürek avı başlatılıyor. İktidar eliyle daha önce Ergenekon ve Balyoz benzeri davalarda görülen düzmece soruşturmaların bir benzerinin hazırlığı yapılıyor. Sahte dijital delillerle yeni bir sosyal medya soruşturması başlatılmaktadır” dedi.

“Anlıyoruz ki Twitter’lar soruşturulacak. Facebook ortamı soruşturulacak ve bu haberleşme ağından 3 haftalık özgürlük direnişinden düzmece bir terör örgütü yaratmaya çalışacak iktidar” diyen  Tezcan şunları söyledi;  ” Şu anda yapılan uygulamalar bu. Hani bilinen malum bir adres var, Ankara Dikmen’de sahte delillerin, dijital delillerin oluşturulduğu bilinen bir adres. Bundan önceki toplu davalarda bu adreslerde sahte deliller oluşturuldu. Bu sahte deliller yapılan aramalarda önce yerleştirildi, ondan sonra el konuldu. Sosyal medya ortamında kişilerin birbirine attığı hatta atmadığı Twitter’lar bu alanlarda dijital alanlarda üretilerek yeni bir örgütü yaratmak peşindeler. Bu binlerce sanıklı yeni bir düzmece örgüt davası demektir. Şimdiden dikkat çekiyoruz. İktidar bu hazırlık içindedir.”


Gençlerin 3 hafta içerisinde iktidar “zorbalığıyla” iktidar “şiddetiyle” sokaklarda hırpalandığını belirten  Tezcan, “Hatta gerçek mermilerle sağlıklarına, beden bütünlüklerine ve yaşamlarına kast edildi. Şimdi aynı gençler bundan sonrasına ilişkin olarak da özgürlüklerine kast edilen yeni bir kumpas ile karşı karşıyalar. Bu gençlerimize ulus olarak sahip çıkmak zorundayız. Yeni bir dijital terör yaratma peşinde. Bu gençler üzerinden binlerce kişilik bir örgüt operasyonu başlatmak peşindeler. Daha önce yaptıkları gibi sahte delillerle sahte Twitter mesajları yaratarak yapacaklar. Şu andaki çalışma bu çerçevededir.
Bu süreç önce sahte delillerin Emniyet eliyle üretildiği bir süreç. İçerideki bir şebekenin sahte delil ürettiği bir süreç var. Bu sahte delillerden sahte fezlekelere ulaşılıyor. Aynı fezlekeler özel yetkili savcılar eliyle iddianameler haline dönüşüyor. Bugüne kadar böyle oldu.  Özel yetkili polislerin hazırladığı özel yetkili savcılarla beraber yürütülen özel yetkili mahkemelerin tuzağıyla bu yeni kuşak yok edilmeye çalışılıyor. Bu soruşturmalar gayri meşrudur.” dedi.

    Perşembe, 20 Haziran 2013 18:40

Bağlantılı Konular