“Başbakan ülkeyi, milleti, toplumu ayrıştırıyor"

Grup Başkanvekili Muharrem İnce CHP Niksar İlçe Başkanlığı’nın Vakıf İş Merkezi’nde düzenlediği toplantıya katıldı ve gazetecilere açıklamalarda bulundu, sorularını yanıtladı.

Gezi Parkı odaklı olaylarda eylemcilere “kimyasal madde sıkıştırılmış su sıkıldığı” iddiasıyla ilgili İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve görevli polisler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirten İnce, “Görev artık devlet yetkililerinin, bunu yaparlar ya da yapmazlar. Ama Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında o validen de o emniyetten de hesabını sorarız biz” diye konuştu.

İnce, konuşmasının ardından CHP Niksar İlçe Başkanı Zafer Başar’ı ziyaret etti, partililerle bir araya geldi. Daha sonra İnce, CHP Erbaa İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği Birlik ve Dayanışma Yemeği’ne katıldı.

Başbakan Erdoğan’ın, Gezi Parkı odaklı gelişmelerle ilgili açıklamalarını eleştiren İnce, “Şiddeti, taş atmayı, cam, çerçeve kırmayı hiç doğru bulmuyorum ama Başbakanın da bunun nedenini kendisine sorması lazım” diye konuştu.

İnce, Türkiye’nin bir ayrıştırma ve yalan rüzgarıyla karşı karşıya olduğunu savunarak, şöyle konuştu:

“Türkiye’de Başbakan ülkeyi, milleti, toplumu ayrıştırıyor. Hastanelerimizi ayrıştırıyor. Onların hastaneleri ayrı, bizim ayrı. Okullarımızı ayrıştırıyor. Dershanelerimizi ayrıştırıyor. Sigorta şirketlerimiz ayrıştırıyor. Giyim kuşamımızı ayrıştırıyor. Gönüllerimizi ayrıştırıyor.”

Geçmişte CHP’ye oy vermiş yurttaşların desteğine ihtiyaçları olduğunu dile getiren İnce, “ANAP’a, Demokrat Parti’ye, Doğru Yol’a, Saadet Partisi’ne nereye oy vermişseniz verin. Eğer Cumhuriyetin geleceğinden kaygılıysanız, çocuklarınızın geleceğinden kaygılıysanız gelin Cumhuriyet Halk Partisi’ne. Burası babamızın malı değil. Burası ne Kılıçdaroğlu’nun ne de benim babamın malı değil. Burası Atatürk’ün partisi” dedi

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 21 Haziran 2013 16:32

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica