"Aklınızı başınıza toplayın, işinizi yapın ve oradaki vatandaşlarımızı kurtarın"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu: "Irak'ta en az 95 Türk vatandaşı terör örgütü IŞİD'in elinde, ancak iktidar bu vatandaşları kurtarmak yerine sürekli muhalefeti eleştirmekle, yayın yasağı getirmekle meşgul" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Irak'ta en az 95 Türk vatandaşının terör örgütü IŞİD'in elinde olduğunu, ancak, iktidarın bu vatandaşları kurtarmak yerine sürekli muhalefeti eleştirdiğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, asıl yapması gereken iş olan vatandaşları kurtarmak yerine konuyla ilgili yayın yasağı getirdiğini belirten Loğoğlu, "Aklınızı başınıza toplayın, işinizi yapın ve oradaki vatandaşlarımızı kurtarın" dedi.

Irak'ta Türkmenlerin de zor durumda olduğunu belirten  Loğoğlu, "Sanki kaderlerine terk edilmiş durumdalar. Sadece kısıtlı insani yardımlar gönderiliyor. Onlar da ulaşıyor mu belli değil. Türkmenler IŞİD'in saldırısı atında ve korumasız. Bağdat yönetimi, kuzeydeki bölgesel yönetim ve BM ile işbirliği yapılarak Türkmenlere bölgede sığınacak alan oluşturulmalı" diye konuştu.

Loğoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Libya’da yaşananlara da işaret ederek, "Libya'nın doğusunda yönetime darbe diye rapor ediliyor medyada el koyan kişi bir çağrı yapıyor. Diyor ki, "Türkler ve Katarlılar Libya'nın doğusunu bir an önce terk etsinler." Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ve iktidarının Ortadoğu politikası Türkiye'yi bir bataklığa sürüklemiştir. Sayın Başbakan bunu istismar etmeye çalışıyor. Biz Ortadoğu'yu bataklık olarak görmüyoruz, Ortadoğu birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir bölge. Bizim dediğimiz Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının bu bölgeyi bataklığa çevirmiş olması ve yarattığı bataklığın içine de Türkiye'yi sürüklüyor olması. Bunu Libya'da görüyoruz, Suriye'de görüyoruz, Irak'ta görüyoruz. Arap baharı bakımından görüyoruz" dedi.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 23 Haziran 2014 14:41

Bağlantılı Konular