CHP Genel Başkan Yardımcıları Tezcan ve Oran, Didim’de Kültür Merkezi temeli attı

Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, “Burada AKP’li bir belediye olsaydı, burayı nasıl TOKİ’ye veririz, ya da nasıl AVM yaparız diye düşünülürdü”

CHP Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan ve Umut Oran, Didim Belediyesi’nin yaptıracağı kültür merkezinin temel atma törenine katıldı. Tezcan, törende yaptığı konuşmada, 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Didim halkının içlerinden gelen birini belediye başkanı seçtiğini beliterek, Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

İktidarın insanı yozlaştırabildiğini, AKP’nin “iktidar sarhoşluğu içinde olduğunu” ifade eden Tezcan, “Didim Belediye Başkanımız ise iktidar kirliliği yaratmadan güven sağlıyor ve çalışıyor. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, merkezin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran da sosyal demokratlığın özde değil, sözde olması gerektiğini belirterek, Türkiye’de 534 yerde sosyal demokrat belediyeciliğin yapıldığını söyledi.

Didim’de 9 yılda sosyal demokrat belediyecilik kapsamında bir çok yer yapıldığını ve yapılmaya devam edildiğini kaydeden Oran, “Halka yönelik olarak bu tür sosyal ve kültürel yerlerin yapılması önemli. Biz halka nasıl hizmet edeceğiz diye bakarız. Eminim burası AKP’li bir belediye olsaydı, burayı nasıl TOKİ’ye veririz ya da nasıl AVM yaparız diye düşünülürdü. Biz, kendi kaynaklarımızla halka nasıl hizmet edeceğimizi düşünürüz. Bu anlamda belediye başkanımıza ve yönetimine çalışmalarına başarılar diliyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 2 bin 920 metrekare alan üzerine kurulacak kültür merkezinin temeli atıldı.

    Cumartesi, 22 Haziran 2013 19:50

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica