Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Madımak mesajı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu "Yakılarak, ağır bir bedel ödeyerek, bu toplumun aydınlanmasında pay sahibi olan düşünürler, yazarlar, aydınlar, demokratlar bizim yiğitlerimizdir" dedi.

"Madımak'ta  yakılanlar  canlarını vererek, hiç kuşku yok ki, insanlık suçunun bedelini çok ağır ödediler. Ama,  onlar karanlığa ışık olarak cumhuriyeti, geleceğimizi, insanlığı  aydınlattılar" diyen Kılıçdaroğlu bir mesaj yayımladı.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun  Madımak katliamı nedeniyle yayımladığı mesaj  şöyle:

"Bugün Sivas katliamının 21. yılı.

2 Temmuz, İnsanların yakıldığı,  Ortaçağın Türkiye'ye  getirildiği  kara bir gün ve tarihimizde önemli bir dönüm noktasıdır.

Madımak'ta  yakılanlar canlarını vererek, hiç kuşku yok ki, insanlık suçunun bedelini çok ağır ödediler.

Ama,  onlar karanlığa ışık olarak cumhuriyeti, geleceğimizi, insanlığı  aydınlattılar.

Ne yazık ki, karanlığın tetikçileri ve insanlık suçunun sorumlusu failler yakalanmadı. Gölge edildi onlara, sırtları sıvazlandı.

Bazıları da Recep  Tayyip Erdoğan'ın kanatları altında siyasete devam etti.  İnsanlık dışı bu anlayışı da, canların canını alanlara bu yaklaşımı da şiddetle kınıyor ama ,  intikam duygusunu asla ve asla aklımıza getirmiyoruz. İnsan yakanları lanetlerken, insanlıktan çıkanlara benzemeyi reddediyoruz.

Elbette, yaşamın her anında "Acıyı bal eyledik" diyerek, insanlık suçunu kınayacağız, lanetleyeceğiz, hukuk önünde hesap sormayı asla ihmal etmeyeceğiz.

Çünkü, yakılarak, ağır bir bedel ödeyerek,  bu toplumun aydınlanmasında pay sahibi olan, düşünürler, yazarlar, aydınlar, demokratlar bizim yiğitlerimizdir.

2 Temmuz'u "Aydınlanma günü", Madımak Oteli'ni de gerçek anlamıyla "Aydınlanma Müzesi'ne dönüştürerek, Onları bugün olduğu gibi, gelecekte ve her zaman sevgiyle saygıyla anacağız."

    Çarşamba, 02 Temmuz 2014 15:55

Bağlantılı Konular