Toprak, Bülent Arınç’ın Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerini eleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerini eleştirerek, “ Üzülerek görüyorum ki genel başkanı tarafından sürekli yalanlanan Sayın Arınç, genel başkanına yaranmak için ne yapacağını şaşırır hale gelmiştir” dedi.

 

Erdoğan Toprak’ın Açıklaması şöyle: “Muhtar, köy veya mahalle tüzel kişiliğinde, yönetiminin başında bulunan kişidir ve genel yönetimin temsilcisi sıfatını taşır. Hem seçilmiş bir kişidir hem de devletin köy ve mahalledeki temsilcisidir. Hiçbir siyasi partinin adayı olmayan ve en demokratik biçimde seçilen kişidir. Yani Muhtar ile Başbakan Yardımcılığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlık aynı siyasal düzenin farklı kategorileridir. Bu kategoriler arasında insan olmak açısından bir fark yoktur. Yani sayın Arınç bir muhtardan daha insan ya da daha değerli değildir.

Bülent Arınç ve AKP demokrasiye yabancı oldukları ve demokrasiyi sadece araç olarak gördükleri için demokratik yönetim birimleri arasında bir hiyerarşi olduğunu sanırlar. Ve hatta o kadar ileri giderler ki kendilerinin konumunda olmayanları aşağılarlar. ‘Muhtar olamaz’ sözü Genel Başkanımız için bir hakaret değildir ama muhtarlar için, onları seçen bizler için hakarettir, aşağılamadır ve hakir görmedir. Bu söz siyasetimizin en düzeysiz ve en seviyesiz siyasi yaklaşımıdır.

Üzülerek görüyorum ki genel başkanı tarafından sürekli yalanlanan ve söylediği hiçbir sözün kıymeti harbiyesi kalmayan Sayın Arınç, genel başkanına yaranmak için ne yapacağını şaşırır hale gelmiştir. Aklınca Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na saldırarak başbakanın gözüne girmeye çalışmaktadır. Ama bu değersiz bir çabadır ve sahibini küçültür.

Bu değersiz, manasız ve hakaret için söz için muhtarlarımıza sesleniyor ve onlara bu söz için üzülmemelerini rica ediyorum. Muhtarların yapacağı tek şey Arınç ve AKP zihniyetinde sandıkta hesap sormaktır.”

    Pazartesi, 24 Haziran 2013 17:18

Bağlantılı Konular