Kılıçdaroğlu, 3 saattir THY uçağında mahsur

Cumhurbaşkanlığı seçimi turları çerçesinde İstanbul’daki temaslarını tamamlayarak Ankara'ya dönüşe geçen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, THY uçağında yaklaşık 3 saat "mahsur" kaldı. THY yetkilileri, Kılıçdaroğlu ve beraberideki heyete önce "trafik yoğunluğu var", daha sonra da "yakıtımız bitti" bilgisi verildi.

Uçakta bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak ve Genel Sekreter Gürsel Tekin, "Bu olayın altında kasıt arıyoruz, son derece ciddiyetsiz bir tavır var, vatandaşlar muhatap bulamadıkları için bizden bilgi almaya çalışıyorlar. Gecikme nedeniyle Finlandiye Meclis Başkanı ile randevumuzu iki kez ertelemek zorunda kaldık" sözleriyle tepki gösterdiler.


CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’daki temaslarının ardından, Atatürk Havaalanı'ndan Ankara'ya dönüş için THY uçağındaki yerini aldı. Kılıçdaroğlu ile Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Aytun Çıray, Genel Sekreter Tekin'in de içinde olduğu uçak 13.50'de havalanması gerekirken, önce "trafik yoğunluğu" gerekçe gösterilerek, 15 dakika bekletildi. Tekin ve Toprak, Cumhuriyet'e yaptıkları açıklamada, önce "hava trafiği yoğunluğu" gerekçe gösterilerek bekletildiklerini, daha sonra hiçbir gerekçe göstermeden uzun süre bekletildiklerini bildirdiler. Uçak personelinin daha sonra "yakıtımız bitti" dediğini ve yaklaşık 2.5 saat daha havaalanında bekletildiklerini belirten Gürsel Tekin, yaşananları tam bir "rezalet" olarak nitelendirdi. Uzun süre yetkililerden bilgi alınamaması üzerine yurttaşların da çaresiz bir şekilde kendilerinden bilgi almaya çalıştığını belirten, bu olayın altında "kasıt" aradıklarını söyledi. Erdoğan Toprak da gecikme nedeniyle Kılıçdaroğlu’nun genel merkezde saat 15.30'da görüşeceği Finlandiya Meclis Başkanı ile randevusunu iki kez ertelemek zorunda kaldığını söyledi.

Haber: Cumhuriyet

    Perşembe, 29 May 2014 17:09

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica