Kılıçdaroğlu "CHP Gençlik Kolları Avrupa Buluşması"na destek mesajı gönderdi

"Sevgili Gençler; Seçilecek Cumhurbaşkanı demokratik, özgür, laik bir Türkiye istiyorum, "Atatürk’ün çizdiği yolda aydınlık geleceği gençlerimizle birlikte inşa edeceğiz" demelidir. Böyle bir Cumhurbaşkanı için, herkese ulaşmaya çalışın ve oylarını kullanmaya çağırın.   Kullanılacak oyları güvence altına almak için sandık kurullarında görev alın"

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun, "CHP Gençlik Kolları Avrupa Buluşması"na gönderdiği mesaj şöyle;

"Çok Değerli Genç Dostlarım,

Hepinizi yürekten ve sevgiyle kucaklıyor, tüm katılımcılara saygı ve selamlarımı sunuyorum.  Ulus olarak acılarımızın çok derin olduğu bugünlerde daha güvenli, huzurlu ve insan hayat ve onurunun her türlü başka değerin üzerinde tutulacağı bir Türkiye'ye siz gençlerin direnç, emek ve katkılarıyla ulaşacağımızı biliyorum, sizlere güveniyorum.

Avrupa'daki gençliğimizin toplum hayatının her kesimindeki başarılarını hep yakından ve takdirle izlemekteyim.  Bu bağlamda Cumhuriyet Halk Partisi Avrupa Örgütlenmemizin sizlerin özverili ve ilkeli çabalarıyla beni mutlu eden ve son derece onurlandıran, umut verici bir noktaya ulaşmakta olduğunu memnuniyetle görmekteyim. Bugün, burada, CHP Gençlik Kolları Avrupa Buluşması adı altında düzenlemiş olduğunuz etkinlik için hepinizi kutluyorum.  Bu buluşmayla güçlerinizi biraz daha birleştirecek ve Partimizin onurlu tarihine anlamlı bir sayfa katmış olacaksınız.

Türkiye'yi ve Avrupa'yı şekillendiren siz gençler, ülkemizin ve yaşadığınız ülkelerin geleceğine ışık tutacaksınız. Sizler, demokrasi, özgürlük, hukukun üstünlüğü, sosyal adalet, insan hakları ve cinsiyet eşitliği başta olmak üzere evrensel değerlere sahip çıkarak aydınlık ve çağdaş yarınların inşasında öncü roller üstleneceksiniz. Ben, Türkiye'nin ve Avrupa'nın ilerlemesinde ve kalkınmasında CHP'li gençler olarak yön tayin edeceğinize içtenlikle inanıyorum. Bu yolculuğunuzda sizlere her türlü desteği sağlamak hepimizin görevidir ve bu görevi de büyük bir kararlılık ve istekle yerine getireceğimizden emin olabilirsiniz.

Kısa bir süre sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri ülkemizin geleceği bakımından büyük önem taşımaktadır.  Seçilecek Cumhurbaşkanı demokratik, özgür, laik bir Türkiye istiyorum demelidir.  Cumhurbaşkanı "Atatürk'ün çizdiği yolda aydınlık geleceği, yükselen Türkiye'yi gençlerimizle birlikte inşa edeceğiz" demelidir. Böyle bir Cumhurbaşkanı olsun diyorsanız sizlere büyük sorumluluk düşmektedir.  Herkese ulaşmaya çalışın ve oylarını kullanmaya çağırın.   Kullanılacak oyları güvence altına almak için sandık kurullarında görev alın.  Bizler de sizlere bu konularda yardımcı olalım.

Sevgili Gençler,

Bugün ve yarın burada yürüteceğiniz çalışmalarınızda ve bundan sonra atacağınız tüm adımlarınızda hepinize başarılar diliyorum. Aydınlık yarınların sizin çabalarınızın meyvesi olacağını bir kez daha tekrarlıyorum. Genç ve yürekli dostlarım, hepinizi tekrar saygı ve sevgiyle selamlıyorum"

    Cumartesi, 24 May 2014 15:07

Bağlantılı Konular