Kemal Kılıçdaroğlu Ordu Günleri'nde

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu İstanbul'da Ordu Günleri'nde, "301 kardeşimiz hayatını kaybetti. Kim bunların sorumluları? Bekliyoruz. Ben bekliyorum, bu ülkenin vicdanı da bekliyor" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu Günleri'nde yaptığı konuşmada, siyasetçinin temiz olması, topluma huzur getirmesi, doğruları söylemesi ve kavgadan uzak durması gerektiğini söyledi.

CHP Lideri Genel Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu Dernekleri Federasyonu tarafından Feshane'de düzenlenen "4. Ordu Günleri"ne Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu, Yakup Akkaya, Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Milletvekilleri, belediye başkanları il, ilçe başkanlarıyla birlikte katıldı.

Kılıçdaroğlu Ordu Günleri'nde yaptığı konuşmada, siyasetçinin temiz olması, topluma huzur getirmesi, doğruları söylemesi ve kavgadan uzak durması gerektiğini söyledi.

Herkesin, işi, aşı olması ve evinde huzur içinde yaşaması gerektiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Kimsenin kafasında "Ne olacak bu ülkenin hali?" diye bir soru olmamalı. En büyük arzumuz bu. Eğer bu arzuyu gerçekleştirebilirsek, biz de görevimizi yapmış olacağız" ifadelerini kullandı.

Soma'da yaşanan maden faciasına değinen Kemal Kılıçdaroğlu, "301 kardeşimizi toprağa verdik. Derin bir acı yaşadık. Acıyı halen üstümüzden atmış değiliz. 301 kardeşimiz hayatını kaybetti. Kim bunların sorumluları? Bekliyoruz. Ben bekliyorum, bu ülkenin vicdanı da bekliyor… Bugün, çok daha güzel şeylerden bahsetmek isterdik ama acımız derin. Travmayı atmış değiliz üstümüzden" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce de Ordu Günleri'ne katıldığını ve burada kendisine "İstanbul'da 500 bin Ordulu yaşıyor. Neden Ordulu bir aday göstermiyorsunuz?" diye sorulduğunu ve partilerinin de yerel seçimlerde Ordulu iki belediye başkan adayı gösterdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Beşiktaş'ta Ordulu bir kardeşimiz var. Çalışkan, genç, yetenekli, tuttuğunu koparan… Siz onunla gurur duyuyorsanız ben de onunla gurur duyuyorum" dedi.

Ordu'nun önemli bir il olduğunu da kaydeden Kılıçdaroğlu, "Fındığı meşhur, dereleri meşhur, türküleri meşhur, yemekleri meşhur… Ordu gerçekten çok güzel bir kent. O nedenle Ordu Günleri'ne katılmayı onurlu bir görev olarak kabul ediyorum. Ordu’yu seviyorum, Orduluları seviyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Kılıçdaroğlu ve etkinliğe destek veren Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'a plaket verildi.

    Cumartesi, 24 May 2014 12:51

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica