Kılıçdaroğlu Soma'ya giderken: "Hepimizin başı sağolsun. Büyük bir acı"

"Acı çok büyük, yaralar taze, insanlar feryat içinde. Hepimizin biraz soğukkanlı davranarak olayı değerlendirmesi gerekiyor"

CHP Lideri Kılıçdaroğlu havaalanında Soma'ya hareketinden önce gazetecilerin soruları üzerine açıklama yaptı ve şunları söyledi:

"Dün öğleden sonra meydana gelen olay gerçekten hepimizi çok üzdü. Olayın meydana gelmesinden hemen sonra biz bölgeye bir grup CHP milletvekili gönderdik. Arkadaşlarımız olayın bütün ayrıntılarıyla gün yüzüne çıkması için çaba harcayacaklardı. Fakat olayın boyutlarının gittikçe büyüdüğünü gördük. Akşam Sayın Kaymakamı arayıp bilgi aldım. Televizyonlarda gösterilen ölü sayısından çok daha fazla bir rakamı telaffuz edince gerçekten irkildik, üzüldük.

Millet olarak hepimizin başı sağolsun. Büyük bir acı.

Olayın bir şekliyle aydınlanması gerekiyor. Sanıyorum bilirkişiler konuya el koyacaklardır. Olayın nasıl meydana geldiği, kayıpların nasıl olduğu, neden bu kadar büyük can kaybının olduğunun da araştırılması gerekiyor.

Soğukkanlılıkla olayı araştırmamız gerekiyor. Acı çok büyük, yaralar taze, insanlar feryat içinde. Hepimizin biraz soğukkanlı davranarak olayı değerlendirmesi gerekiyor."


Soru: Efendim İngiltere ziyaretinizi iptal etmeyi düşünüyor musunuz?

Kemal Kılıçdaroğlu: İptal ettim. Bu kadar büyük acılar yaşanırken İngiltere'ye gitmek doğru olmazdı. Üniversitenin davetiydi, oradaki gençlerin davetiydi. Herhalde onlarda bunu anlayışla karşılayacaklardır.

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 14 May 2014 13:39

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica