Kılıçdaroğlu, İngiltere ziyaretini erteledi

Türk-İş ziyareti ve MYK toplantısını iptal eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Soma'daki büyük acımız nedeniyle yarın başlayacağı İngiltere ziyaretini de erteledi.

CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu, 1823'de kurulan münazara topluluğu Oxford Union'un davetlisi olarak yarın İngiltere'ye gidecek ve ABD Başkanları Reagan, Nixon, Carter'ın  yanısıra,  Afganistan eski Başkanı Karzai,  Malcolm X, Dalai Lama, Kosova ve Gürcistan Başbakanları,  Suudi Arabistan Prensi Turki Bin Faisal Al Saud, Prens Reza Pahlavi ve Ingiliz milletvekili – matematikci John Nash dahil olmak üzere,  çok sayıda saygın ve seçkin yöneticiyi  konuk eden münazara topluluğu Oxford Union’un münazara programına katılacaktı.

İngiltere'ye gitmek üzere 15 Mayıs Perşembe günü saat 10.00'da Ankara'dan hareket etmesi planlanan, 16 Mayıs Cuma günü  saat 16.00'da Oxford Union’da  öğrencilerle biraraya gelecek ve konuşmasını yapıp, sorularını yanıtlayacak olan Kılıçdaroğlu, daha sonra  iş adamlarıyla yemekte buluşacak, gece de bir düğünde nikah şahitliği yapacaktı.

Londra'da 17 Mayıs Cumartesi günü İşçi Partisi Milletvekilleri, STK temsilcileri ve iş dünyasından yöneticilerle kahvaltıda bir araya gelecek olan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaretler yapacak ve İngiltere'de bulunan vatandaşlarımızla da buluşup konferans verdikten sonra gece Türkiye'ye dönecekti.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu yaklaşık bir ay önceden programlanan ve planlanan Oxford Union münazarasını, dün Soma'dan gelen kara haber ve acısı her dakika biraz daha büyüyen vahim patlama nedeniyle erteledi.

    Çarşamba, 14 May 2014 11:36

Bağlantılı Konular