LYS ile aynı tarihe denk gelen AKP mitingleri

Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yanıtlanması istemiyle, üniversiteye giriş sınavları ile aynı tarihe denk gelen AKP mitingleri ile ilgili hazırladığı soru önergesini TBMM Başkanlığına verdi.

Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu, “mitingler nedeniyle sınavda mağduriyete uğrayan öğrencilerin tazminat talebi olması halinde ne yapmayı düşünüyorsunuz” diye sorduğu önergesinde Başbakan Erdoğan’dan şu soruları yanıtlamasını istedi;

1. Yüzbinlerce öğrencinin hayatını etkileyecek üniversiteye giriş sınavlarının yapılacağı gün AKP’nin Ankara ve İstanbul gibi şehirlerde büyük mitingler düzenlemesi, bu mitingler için anons, organizasyon, müzik gibi gürültü oluşturulması öğrencilerin sınavlarını olumsuz etkilemeyecek midir?

2. Bu sebeple üniversite giriş sınavının ya da mitingin başka bir tarihe ertelenmesi söz konusu mudur?

3. Çapulcu olarak nitelendirilen Gezi Parkı eylemlerini gerçekleştirenlerin, SBS sınavlarının yapıldığı gün gürültü yapmadan eylemlere ara vererek sınava giren öğrencilere saygı gösterdiği görülürken, siz mitingleri yaparak gürültü kirliliği oluşturmakta kararlı mısınız?

4. Bu mitingler nedeniyle sınavda mağduriyete uğrayan öğrencilerin tazminat talebi olması halinde ne yapmayı düşünüyorsunuz?

    Cumartesi, 15 Haziran 2013 12:46

Bağlantılı Konular