Adnan Keskin: "Hangi vicdanla cumhurbaşkanı olacaksın?"

Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Recep Tayyip Erdoğan'ın akşam Cumhurbaşkanlığı hevesiyle yatıp sabah aynı hevesle uyandığını savunarak, "İş kazası sonucu meydana gelen cinayetlere göz yuman birinin Çankaya'ya çıkması vicdanları yaralar. Sen hangi vicdanla Cumhurbaşkanı olacaksın" diye sordu.


Türkiye'nin bir savaşta şehit vereceği kadar iş kazalarında vatandaşını kaybettiğini belirten Adnan Keskin, yaptığı yazılı açıklamada, "Bu acı gerçeği toplumdan gizlemek için İstanbul’daki 3.köprü inşaatındaki göçükte 3 işçinin ölümü hükümet tarafından görmezden gelindi" görüşünü dile getirdi.

Adnan Keskin, AKP iktidarı döneminde iş kazalarında hayatını kaybeden 12 bin insanın ölümünden Başbakan olarak Erdoğan'ın sorumlu olduğunu öne sürerek şu görüşlere yer verdi:

"Recep Tayyip Erdoğan’ın bir tek derdi var. Cumhurbaşkanı olmak. Yokluk, yolsuzluk, hırsızlık umurunda değil. Ekmek parası uğruna insanlar ölmüş, ocaklar sönmüş kılı bile kıpırdamıyor. Bırakın olayın üzerine gitmeyi başsağlığı mesajı bile yayınlamıyor. Böyle bir sorumsuzluk ve vurdumduymazlık akıllara zarar bir durumdur. Çankaya ihtirası aklını başından almış, Cumhurbaşkanı olma hevesiyle akıl tutulmasına yakalanmıştır. Sen hangi vicdanla Çankaya'ya çıkacaksın? Senin hiç vicdanın yok mu? Kazalarda ölen 12 bin insanın bedduası senin üzerinde."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, AKP'nin bulaştığı rüşvet ve yolsuzluk olaylarının üzerinin örtülmesi için yargıda ve emniyette operasyon üzerine operasyon yapan Tayyip Erdoğan'ın, emekçilerin ölümleri için sergilediği tutumun 3 maymunu anımsattığını savunarak, "İşine gelmeyince görmez, duymaz ve konuşmaz. Çünkü tam bir aymaz" dedi.

    Pazartesi, 07 Nisan 2014 16:00

Bağlantılı Konular