Kemal Kılıçdaroğlu Mersin'de: "Biz kardeşiz! Ayrılmayacağız, bölünmeyeceğiz"

"Gençlerin attığı twitten korkan bir adamdan korkulur mu? Adam dedim ama ben onu adam da saymıyorum. Adam gibi adam kul hakkı yemez, çiftçinin alının terinin karşılığını verir, her inanca, etnik kimliğe, bayrağına saygılı olur, yurttaşlarını ayırmaz. Adam gibi adam önce işsizlikle mücadele eder, atanamayan öğretmen kavramını Türkiye’nin gündeminden çıkarır"


"Ayakkabı kutusundan korkan bir adamdan korkulmaz"
"AKP'ye oy veren değerli vatandaşlarım, ben o partiyi eleştirirken siz sakın üzerinize alınma. Eğer bir bakan koluna 700 bin liralık saati rüşvet diye alıyorsa, oy kullanırken vicdanına sor. Eğer bir bakan haram parayla Rıza Zarrab'ın uçağıyla umreye gidiyorsa, oy kullanırken vicdanına sor. Eğer bakanların çocuklarının evlerinde boy boy kasalar duruyor ve kasaların içinde milyonlarca dolar, avro oluyorsa oy kullanırken vicdanına sor. Eğer bu ülkede çiftçi mazotu 5 liraya alırken, dünyanın en pahalı mazotunu çiftçiye satarken, oy kullanırken vicdanına sor."

"Bir kararname yayımladılar. Elektrik borcu olan çiftçi tarım desteklerinden yararlanamayacak. Çiftçinin  borcu niye olur? Ödeyemediği için. Sen destek ver ki borcunu ödesin. "Önce elektrik borcunu öde diyor." AB ülkelerinde çiftçinin tükettiği elektrikten KDV alınmaz. Bizim çiftçinin tükettiği elektrikten yüzde 18 KDV alınıyor. Benim çiftçiye sözüm. CHP iktidarında mazotun litresi 1,5 lira olacak."

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu mersin merkez Toroslar ilçesi Güneykent Mahallesi'nde düzenlenen mitingde, bir bayram havasında sandığa gideceklerini ve oy kullanacaklarını söyledi.

"Ayakkabı kutusundan korkan bir adamdan korkulmayacağını" ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
"Gençlerin attığı twitten korkan bir adamdan korkulur mu? Affedersiniz, adam dedim ama ben onu adam da saymıyorum. Adam gibi adam kul hakkı yemez, adam gibi adam çiftçinin alının terinin karşılığını verir. Adam gibi adam inançlara saygı olur. Adam gibi adam bayrağına saygılı olur. Adam gibi adam yurttaşlarını ayırmaz, her inanca, etnik kimliğe saygılı olur. Adam gibi adam önce işsizlikle mücadele eder, atanamayan öğretmen kavramını Türkiye’nin gündeminden çıkarır. O ne için çalışıyor? Çocukları için, ailesi için."

Kemal Kılıçdaroğlu, provokasyonlara gelinmemesi uyarısında bulunarak, "Biz halkız, biz kardeşiz, biz birlikte aynı türküleri söyleyeceğiz. Biz, aynı havayı teneffüs edeceğiz, ayrılmayacağız, bölünmeyeceğiz, büyük Türkiye için hep beraber çalışacağız" ifadesini kullandı.

Temiz siyaseti getireceklerini, halkın zenginleşeceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Macit Özcan ile CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Şefik Zengin'e destek istedi.

Tarsus ilçesindeki mitingde ise AKP'ye oy veren vatandaşlara seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Ben, bu partiyi eleştirirken siz sakın üzerinize alınmayın. Ben sizi seviyorum, size inanıyorum. Bütün Türkiye'yi seviyorum. Bütün insanlarıma güveniyorum. Sizlere yalan söylediler. Sizi kandırdılar. O yurttaşların vicdadına sesleniyorum. Eğer bir bakan koluna 700 bin liralık saati rüşvet diye alıyorsa, oy kullanırken vicdanına sor. Eğer bir bakan haram parayla Rıza Sarraf'ın uçağıyla umreye gidiyorsa, oy kullanırken vicdanına sor. Eğer bakanların çocuklarının evlerinde boy boy kasalar duruyor ve kasaların içinde milyonlarca dolar, avro oluyorsa oy kullanırken vicdanına sor. Eğer bu ülkede çiftçi mazotu 5 liraya alırken, dünyanın en pahalı mazotunu çiftçiye satarken, oy kullanırken vicdanına sor. Bakın bir kararname yayımladılar. Elektrik borcu olan çiftçi tarım desteklerinden yararlanamayacak. Bu adamın borcu niye olur? Ödeyemediği için. Sen destek ver ki borcunu ödesin. "Önce elektrik borcunu öde diyor." AB ülkelerinde çiftçinin tükettiği elektrikten KDV alınmaz. Bizim çiftçinin tükettiği elektrikten yüzde 18 KDV alınıyor. Benim çiftçiye sözüm. CHP iktidarında mazotun litresi 1,5 lira olacak."

    Cuma, 28 Mart 2014 14:44

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica