Balıkesir Milletvekili Gümüş, İznik hallerinde üretici ve esnafın sorunlarını dinledi

Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş, İznik hallerinde üretici ve esnafın sorunlarını dindelikten sonra, İznik ilçe örgütü ile buluşup ülkenin içinde bulunduğu son durum ve tarım konusunda değerlendirmeler yaptı.

Gümüş İznik’te yaşanan hayvancılık sorununun aynı şekilde tüm Türkiye’de yaşandığını, AKP’nin beceriksiz politikaları nedeniyle sıkıntıya düşmüş kredi borçlusu hayvancılık yapan üreticilerimize CHP iktidarında anlayışla davranılacağını, zor durumdaki çiftçinin kredi faizinin silineceğini, borçların uzun vade için yapılandırılacağını söyledi.

Gümüş İznik ve Çakırca hallerinde üretici ve esnafla görüştükten sonra İznik’te karşılaştıkları memnuniyetsizliğin bu kadar verimli bir bölgede ortaya çıkışının hükümetin içler acısı başarısızlığını gösterdiğini ifade etti.

Gümüş sözlerini şöyle sürdürdü; “Başbakanın haleti ruhiyesi nedeniyle içine girmekte olduğumuz dönemin, zor şartların ve derin krizlerin yaşanacağı bir başlangıç olduğunu ifade etti.

Gümüş Başbakan kriz yönetmekte son derece başarısızdır. Kendisi bizim açıklamakta zorlandığımız kibri nedeniyle kendisini protesto edenleri adeta kışkırtmaktadır. 10′a yakın gencin gözünü kaybettiğini duyuyoruz. Oraya yapılacak AVM gençlerin birinin gözünden kıymetli midir? Kıymetli diyen varsa o gençlerin anneleriyle bir konuşsun.

AKP basını kesin bir baskı altına alıp, köylüyü ve esnafı perişan edip, işçileri çoğu yerde taşeronun eline bırakıp, dış borcu 10 yılda üçe katlarken IMF’ye borçları ödedik diye bu milletle dalga geçerse toplum bugünkü gibi patlar. Sonra da Başbakana kendine tencere tava çalanlara kafiyeli deyişler düzdürür. Ne yazık ki Başbakanın söylemleri bulunduğu göreve göre seviyesi oldukça düşük ve sorun çözmek yerine sorunları körükleyicidir. Bu nedenle mevcut Başbakanın hükümetiyle sorunlar çözülemeyecek aksine büyüyecektir. Biz böyle başarısız bir kriz yönetimi görüyoruz. Başbakan, kendi kendini düşüren bir Başbakan olarak tarihe geçecektir.”

Gümüş İznik çalışmalarından sonra Nilüfer Çallı’da düzenlenen güreş müsabakalarını izledi.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 13 Haziran 2013 16:18

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica