Tanrıkulu, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Gençlik ve Spor Bakanı Suat KILIÇ tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi şöyle:

“Mersin’de 20-30 Haziran tarihleri arasında yapılacak 17′nci Akdeniz Oyunları’nın açılış ve kapanış töreni biletleri satışa sunulmasından kısa süre sonra tükendi. Biletler sadece internet üzerinden 10 liraya satışa sunuldu. Oyunlar kapsamında yapılacak müsabakalara seyirci gelmemesi ihtimaline karşı ‘Bedava bilet’ uygulaması yapacağını duyuran Akdeniz Oyunları Koordinatörlüğü’nün, açılış töreni biletlerinin birkaç saat içinde tüketmesi hem spor kamuoyunda hem de sosyal medyada tartışma konusu oldu. Bazı vatandaşlar, açılış töreni biletleri alabilmek için Akdeniz Oyunları Koordinatörlüğü’nü aradıklarını, ancak ulaşamadıklarını iletirken sosyal paylaşım sitesi Facebook ve Twitter mesajlarında ’25 bin bilet nereye gitti?’ sorusuna cevap aradı.

Bu bağlamda;

1. Akdeniz Oyunları için güvenlik teminatı istenmiş midir? Konu ile ilgili yazılı başvuru olmuş mudur?

2. Açılış töreni bileti alabilmek için Akdeniz Oyunları Koordinatörlüğü’nü arayan vatandaşların ulaşamamalarının sebebi nedir? Biletler neden sadece internet üzerinden satışa çıkarılmıştır?

3. Sayın Başbakanın da katılımıyla gerçekleşecek olan 17′nci Akdeniz Oyunları’nın açılış töreni biletlerinin AKP’lilere toplu olarak satıldığı iddiaları doğru mudur?

4. Açılış töreni biletlerinin birkaç saat içinde tükenmesiyle ilgili olarak Akdeniz Oyunları Koordinatörlüğü tarafından yapılan bir açıklama var mıdır?”

    Perşembe, 13 Haziran 2013 15:06

Bağlantılı Konular