"CHP iktidarında esnafın emekli aylığından hiçbir kesinti olmayacak"

Ardahan mitinginin ardından Erzurum'a hareket eden Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Kars'ta Faikbey Caddesi'ndeki seçim irtibat bürosu önünde kendisini bekleyenleri selamladı.

"Gürcistan burnumuzun dibinde orada da petrol yok. Gürcistan'da (mazot) 2 lira. Efendim biz dışarıdan alıyoruz. Orası da dışarıdan alıyor. Fransa da dışarıdan alıyor, İngiltere de dışarıdan alıyor. Herkes dışarıdan alıyor ama dünyanın en pahalı mazotunu bizim çiftçiye veriyorlar. Orda başçalan yok"

Kemal Kılıçdaroğlu,  "Ya bu ülkenin vatan evlatlarına oy vereceğiz ya haramzade bakan evlatlarına oy vereceğiz. İki türlü seçeneğimiz var. Biz kendi ülkemizi seviyoruz. Kim olursa olsun, bize oy versin vermesin herkesi kucaklamaya hazırız. Benim için yandaş yok, benim için vatandaş var. Onlar size şunu söylediler, "Bize oy verin yoksulluğu önleyeceğiz. Bize oy verin yasakları önleyeceğiz" dediler. Vatandaş gitti oyunu verdi. "Bize oy verin yolsuzluğu, hırsızlığı önleyeceğiz" dediler. Vatandaş gitti oyunu verdi. 17 Aralık 2013 Mevlana’nın ebediyete intikal ettiği gece. O günün sabahında bunların maskeleri düştü. Elinizi vicdanınıza koyun ve sandığa öyle gidin" diye konuştu.

Mazotun fiyatının 5 lira olduğunu ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
"Niye 5 lira? Gürcistan burnumuzun dibinde orada da petrol yok. Orada 2 lira. Onlar malı götürdü faturayı size kestiler. Gürcistan'da 2 lira. Efendim biz dışarıdan alıyoruz. Orası da dışarıdan alıyor. Fransa da dışarıdan alıyor, İngiltere de dışarıdan alıyor. Herkes dışarıdan alıyor ama dünyanın en pahalı mazotunu bizim çiftçiye veriyorlar. Orada başçalan yok. O ülkelerde dürüst siyasetçiler var. Bir ülkede politikacı zenginleşirse bilin ki millet fakirleşecektir. Malı götüren bir siyasetçi olduğu zaman faturayı vatandaşa keser ve bunu yaparken unutmayın din, iman edebiyatı yaparlar bunlar. Kim din iman edebiyatı yapıyorsa bilin ki en büyük sahtekar odur. Malı götürecek, milletin gözünden nasıl kaçıracak. Ne yapacaklar bu kadar parayı? Ne yapacaklar Allah aşkına? Herhalde bunlar kefenin cebi var diyorlar. Oraya yeşil dolarları koyup öbür tarafa gidecekler. Vallahi yok, billahi yok. Bu adama sesleniyorum, diyorum ki arkadaş senin kaç lira paraya ihtiyacın varsa bana söyle vallahi kampanya açacağım. Bu milletin yakasından düşsün, temiz helal süt emmiş, haram yememiş, boğazından aşağıya haram lokma inmemiş bir adam gelip bu ülkeyi yönetsin."

Hollanda'nın Konya'dan küçük bir devlet olduğuna dikkati çeken Kılıçdaroğlu, "Hollanda'nın yıllık tarım ürünü ihracatı 80 milyar dolar. Biz Konya'dan defalarca büyüğüz yıllık tarım ürünü ihracatımız 12 milyar dolar. Eğer çiftçi kazanamazsa esnaf kazanamaz. Kars’tan söz veriyorum. Bütün Türkiye'deki esnaf kardeşlerimiz duysunlar. Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarında esnafın emekli aylığından hiçbir kesinti olmayacaktır. Her yurttaşımın duymasını isterim. Eğer ülke bu haldeyse sebebi bunlardır. 30 Mart'ta sandığa gideceksiniz. Elinizi vicdanınıza koyup istediğiniz partiye oy verin. Bakın illaki gelin CHP'ye oy verin demiyorum. Ben kendimi anlatıyorum. Devleti bilirim, devlet nasıl yönetilir bilirim. Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci büyük bütçesini yönettim. Hiç kimse bana sen hırsızlık yaptın, yolsuzluk yaptın demedi. Diyemezler zaten. Siyasete atıldığım gün mal varlığımı kendi internet siteme koydum. Hepsi benim alnımın teriyle kazandığım mal varlığımdır" şeklinde konuştu.

    Pazartesi, 10 Mart 2014 18:10

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica