"Sağlık Bakanlığı gezi protestocularını fişliyor mu?”

Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun, Taksim Gezi Parkı protestosu nedeniyle yaralanarak resmi-özel hastanelerde tedavi gören vatandaşların kimlik bilgilerinin 6’şar saat arayla 112 Acil’e bildirilmesi talimatı verip vermediğini açıklamasını istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi sundu. Oran’ın önergesindeki sorular şöyle:

  1. Taksim Gezi Parkı protestoları nedeniyle yaralananların resmi-özel hastanelerdeki tedavileri ile ilgili olarak bir ihbar sistemi kurulması talimatı verdiniz mi?
  2. Protesto nedeniyle polis tarafından yaralanan ve tedavi için hastaneye giden yurttaşların kimlik bilgilerinin 6’şar saat arayla 112 Acil telefon servisine bildirilmesi için özel hastanelere dahi baskı yapıldığı duyumu doğru mudur?
  3. Bu uygulamanın amacı nedir, bu insanların fişlenmesi uygulaması değil midir? Bu sistemle gelen kimlik bilgilerini emniyet müdürlükleriyle paylaşıyor musunuz?
    Perşembe, 13 Haziran 2013 16:17

Bağlantılı Konular