Kamer Genç, TBMM'den istediği fezlekelerin kendisine verilmediğini söyledi

Tunceli Milletvekili Kamer Genç, TBMM Kanunlar ve Kararlar Başkanlığı’ndan 4 eski bakan hakkındaki fezlekeleri istediğini, ancak kendisine verilmediğini söyledi.


Kamer Genç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bugün TBMM'de Kanunlar ve Kararlar Başkanlığı'na gittiğini ve 4 eski bakan hakkındaki fezlekeleri istediğini kaydetti.

Buradan yetkililerin kendisine "Meclis Başkanı talimat vermeden bir şey yapamayız" dediklerini aktaran Kamer Genç, "Cemil Çiçek, fezlekelerin muhtevalarının seçim sonuna kadar saklanması için talimat vermiş" dedi.

Seçimden önce bu fezlekelerin kamuoyunun bilgisine sunulmasın diye her türlü hukuksuzluğa tevessül edildiğini belirten Kamer Genç, "TBMM İçtüzüğüne göre, her milletvekili, yasama faaliyetiyle ilgili her türlü belge ve bilgiyi görebilir. Meclis Başkanı bunu engelleyemez. Yaptığı uygulama tamamen keyfi. Bunu Cemil Çiçek'in burnundan fiti fitil getireceğim. Kısa boyuyla bu kadar büyük yükü taşıyamaz, istifa etmesi lazım" ifadelerini kullandı.
Türkiye'nin tek kişinin diktatörlüğü altına girdiğini savunan Kamer Genç, "Usulsüz dinlendiler ama hırsızlık, yolsuzluk talan yaptığınız ortada. Hala o makamda oturacak mısın?" diye sordu.

Sorumlusu kendisi
Bir gazetecinin, Japonya Büyükelçiliği resepsiyonunda Emine Erdoğan'a yönelik sözleriyle ilgili hazırlanan fezlekenin bugün Meclis'e geldiğinin belirtilmesi üzerine Kamer Genç, "'Hangi sıfatla konuşuyor' dedim. Bunda bir hakaret var mı? Türkiye'deki yargının geldiği seviye korkunç durumda" dedi.

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ hakkında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği karara ilişkin bir soru üzerine de Kamer Genç, Başbuğ'un bu hale gelmesinin sorumlusunun kendisi olduğunu söyledi.
Bir gecede yüzlerce subay tutuklanırken Başbuğ'un bu subaylara sahip çıkmadığını ifade eden Kamer Genç, "O zaman buna ses çıkarmayan Genelkurmay Başkanı bana bir şey ifade etmez. Tahliye olsa ne olmasa ne" diye konuştu.

    Perşembe, 06 Mart 2014 20:00

Bağlantılı Konular