Sezgin Tanrıkulu, sahte Kabataş görüntülerinin kamuoyuna sunulma hazırlığına yanıt istedi

Sezgin Tanrıkulu Bahçelievler Belediye Başkanı ve AKP Belediye Başkanı Adayı Osman Develioğlu'nun Kabataş olayıyla ilgili açıklamalarını ve gündeme gelen iddiaları Meclis'e taşıdı.


Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na
Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.
Dr. M. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

Bahçelievler Belediye Başkanı ve AKP Belediye Başkanı Adayı Osman Develioğlu, 28 Şubat 2014 tarihinde basın mensuplarıyla bir araya gelmiş ve "Ben inanıyorum ki oradaki gençler içinden mutlak ve mutlak birilerinin bir kayıt yaptığına inanıyorum. Burada bilgi sahibi olan ya da en azından bir çekim yapan, izan, irfan, insaf sahibi birileri elbette çıkacaktır. Bu işe katılmış pişmanlık duyan ve bununla ilgili bizi bilgilendirecek ilk kişiyle ilgili biz aile olarak şikayetçi olmayacağız"

Bu bağlamda;
1- Bahçelievler Belediye Başkanı ve AKP Belediye Başkanı Adayı Osman Develioğlu'nun yaklaşık 8 ay sonra "Oradaki gençler içinden mutlak ve mutlak birilerinin bir kayıt yaptığına inanıyorum" ifadesini kullanmasının sebebi nedir?
2- "Kabataş'ta Saldırı" iddialarının doğru olmadığının ortaya çıkmasından sonra, AKP'nin sahte Kabataş görüntülerini kamuoyuna servis etme hazırlığında olduğu iddiası doğru mudur?
3- Kurgulanmış sahte video görüntüleri ile AKP'nin, 30 Mart Yerel Seçimleri öncesi yeni bir "mağduriyet alanı" oluşturma planının olduğu iddiası doğru mudur?
4- Mobese kameralarında ortaya çıkan görüntülerden sonra sahte kurgulu video görüntülerinin sanki gerçek görüntülermiş gibi kamuoyuna sunularak yeni bir algı oluşturulacağı iddiası doğru mudur?"

    Perşembe, 06 Mart 2014 14:22

Bağlantılı Konular