Sezgin Tanrıkulu, "Alo Akif Spor Hattı"nı Meclis gündemine taşıdı

Sezgin Tanrıkulu Mehmet Ali Aydınlar olayı ve "Alo Akif Spor Hattı" meselesine ilişkin soru önergesi verdi.

Sezgin Tanrıkulu'nun Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a sunduğu soru önergeleri şöyle;

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na
Aşağıdaki sorularımın Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.
Dr. M. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

1- Recep Tayyip Erdoğan'ın, Bilal Erdoğan'ın kongreye gidip  Mehmet Ali Aydınlar lehine oy kullanmasını istediği ve '1 oy 1 oydur' dediği iddiası doğru mudur?
2- Mehmet Ali Aydınlar'a, seçim konuşmasında Aziz Yıldırım'a karşı nasıl konuşması ve neleri gündeme getirmesi gerektiğini anlattığı iddiası doğru mudur?
3-Bunun için Bilal Erdoğan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Spor İdari Menajeri Mustafa Eröğüt'ü alarak Aydınlar ile konuştuğu iddiası doğru mudur?
4-"Mehmet Ali Aydınlar, Şenes Erzik ile birlikte Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. O konuşmada Fenerbahçe şike yaptı mı sorusuna ne yanıt verdiniz?" diye soran Aziz Yıldırım'ın bu tavrını edepsiz bir yaklaşım olarak yorumladığı iddiası doğru mudur?
5- Aziz Yıldırım'ın cezaevinden çıktıktan sonra Recep Tayyip Erdoğan'dan defalarca randevu istediği ama randevu verilmediği iddiası doğru mudur?
6- Dışişleri Bakanının damadı Ahmet Özokur'un Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu listesine girmesini istemediğini ve bunu Dışişleri Bakanı'na söylediği iddiası doğru mudur?
7- Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe Bank kuracağı yönündeki açıklamalarına da, Aydınlar'ın 500 Milyon Dolarlık borcunu hatırlatarak, karşı yanıt vermesi gerektiğini söylediği iddiası doğru mudur?
8- Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yıldırım Demirören’e "Aziz Yıldırım orada durdukça bunlara nefes aldırmayın" denildiği iddiası doğru mudur?
9- Başbakanlıktan ve Bakanlığınızdan Mehmet Ali Aydınlar için maddi ve manevi destekte bulunulduğu iddiası doğru mudur?

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na
Aşağıdaki sorularımın Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.
Dr. M. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

1- Recep Tayyip Erdoğan'ın "Spor Komiseri" atadığı iddiası doğru mudur?
2- "Alo  Akif Spor Hattı" kurulduğu iddiası doğru mudur?
3- İddia doğru ise kim veya kimlerin talimatı ile kurulmuştur?
4- "Alo  Akif Spor Hattı" ile Hakem ve Gözlemciye müdahale edileceği iddiası doğru mudur?
5- İddia doğru ise "Alo Akif Spor Hattı" ile kaç talimat verilmiştir?  Verilen talimatların takımlara ve konularına göre dağılımı nedir?
6- "Alo  Akif Spor Hattı" ile Mehmet Ali Aydınlar'a destek verilmesi hususunda görüşmeler yapıldığı ve kongre üyelerine bir tür baskı yapıldığı iddiası doğru mudur?

    Salı, 04 Mart 2014 10:49

Bağlantılı Konular