Sezgin Tanrıkulu: "Başbakan neden böyle bir konuşma yapılmadığını ifade etmemektedir?"

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, 17 Aralık 2013 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu arasında gerçekleştiği iddia edilen telefon konuşmalarve Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına ilişkin soru önergesi verdi.

Sezgin Tanrıkulu'nun konuya ilişkin verdiği soru önergesi şöyle;
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na
Aşağıdaki sorularımın Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.
Dr. M. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

1- 17 Aralık 2013 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu arasında gerçekleştiği iddia edilen telefon konuşmaları söz konusu değilse, Başbakan neden "Böyle bir konuşma yapmadığını" ifade etmemektedir?
2- Eğer iddia edilen telefon konuşmaları "dublaj" ise, Recep Tayyip Erdoğan neden  "Seslerimizi taklit etmişler" dememektedir?
3- Eğer bir "montaj" söz konusu ise,neden konuşmanın montaj yapılmamış hali kamuoyu ile paylaşılmamaktadır?
4- Eğer o konuşmaların yapıldığı iddia edildiği saatlerde, canlı yayında Recep Tayyip Erdoğan konuşmalar yapıyorsa, neden bu durum ispatlanmamaktadır?
5- Eğer o telefon konuşmaları iddia edilen saatlerde yapılmadıysa, hangi telefonun hangi saatte hangi telefonla bağlantılı olduğunu gösteren TİB kayıtları neden kamuoyu ile paylaşılmamaktadır?
6- İddia edilen o görüşme kriptolu telefondan yapıldıysave bu nedenle dinlenmesinin imkansız olduğu düşünülüyorsa, Recep Tayyip Erdoğan neden "Bizim kriptolu telefon görüşmelerimizi bile dinlediler" demiştir?

    Pazar, 02 Mart 2014 11:56

Bağlantılı Konular