Sezgin Tanrıkulu Çatalca'daki villa inşaatlarının akıbetini sordu

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a sordu:  "Çatalca da Recep Tayyip Erdoğan'ın dünürüne ait olduğu iddia edilen yaklaşık 55 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen villaların inşatlarında İstanbul Büyükşehir Belediyesitaşeron işçilerinin çalıştırıldıkları iddiası doğru mudur?"

Sezgin Tanrıkulu'nun konuya ilişkin verdiği soru önergesi şöyle:Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na
Aşağıdaki sorularımın Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.
Dr. M. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

1- Çatalca'da Recep Tayyip Erdoğan'ın dünürüne ait olduğu iddia edilen yaklaşık 55 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen villaların inşaatlarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi taşeron işçilerinin çalıştırıldıkları iddiası doğrumudur?
2- Tuğlaların TOKİ'den, taşların ve seramiklerin KİPTAŞ'tan bedelsiz temin edildikleri iddiası doğrumudur?
3- Peyzaj düzenlemelerinin İBB'nin imkânlarıyla yapıldığı iddiası doğrumudur?
4- En kaliteli ve pahalı çimlerin İBB tarafından bedelsiz temin edildikleri, iddiası doğrumudur?
5- Villaların inşa edildikleri alana dikilen ağaçların bile devlet bütçesinden karşılandıkları iddiası doğrumudur?
6- İmar, tapu, proje ile ilgili sorunların Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla aşıldığı ve çözüldüğü iddiası doğrumudur?
7- Villaların yapımında İBB, TOKİ, KİPTAŞ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman Bakanlığı devlet görevlilerinin çalıştırıldıkları iddiası doğrumudur?
8- Basın aracılığıyla 3.Havalimanın, 3. Köprünün ve Kanal İstanbul projelerinin yerlerinin Çatalca olarak açıklanarak, pek çok kişinin Çatalca’dan arsa almaya yönlendirildiği ve böylece Çatalca’daki arazilerin fiyatlarının artmalarının sağlandığı iddiası doğrumudur?
9- Kanal İstanbul, 3. köprü ve 3. havalimanı projeleri açıklanmadan önce el altından Recep Tayyip Erdoğan'ın yakınındaki kişilerce Çatalca'da araziler satın alındığı iddiası doğrumudur?
10- Aslında, Kanal İstanbul, 3. köprü ve 3. havalimanı projelerinin önceden tasarlanmış birer yandaş zenginleştirme araçları oldukları iddiası doğrumudur?

    Pazar, 02 Mart 2014 11:49

Bağlantılı Konular