Haluk Koç Türkiye'de Enerji Sistemleri Mühendisliği'nin durumunu sordu

Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Koç, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın  Enerji Sistemleri Mühendisliğinin Türkiye'deki durumuna ilişkin yanıtlamasını istediği bir önerge verdi.

TBMM Başkanlığına verilen soru önergesi şöyle;
"Aşağıdaki sorularımın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.
Prof. Dr. Haluk Koç
Samsun Milletvekili

1- Türkiye'de "Enerji Sistemleri Mühendisliği'nde kaç öğrenci okumaktadır? Bu bölümlerden yıllık kaç öğrenci mezun olmaktadır? Bu mezunların kaçı özel sektörde, kaç tanesi devlette işe girebilmektedir.
2- YÖK, Enerji Sistemleri Mühendisliği için kontenjan belirlerken bakanlığınıza başvuruyor mu? Mezun olan Enerji Sistemi Mühendislerinin işe girmesi için bir öncelik ve kolaylık tanımayı düşünüyor musunuz?
3- Osmaniye Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünden 2013 yılında 82 kişi mezun oldu. Bu yeni mühendisler için 2013 KPSS ve YDS puanıyla başvurabilecekleri şekilde taban puan şartı ile kısıtlama yapmadan bakanlığınızda ya da kamuda kadro açılması mümkün mü?"

    Cuma, 28 Şubat 2014 15:11

Bağlantılı Konular