"İnsanlar utanır, ama bu adam utanmıyor. Bunda utanma kavramı yok"

Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısı sırasında yaptığı konuşmada "İlk kez bir bakan istifa ederken yolsuzlukların asıl kaynağı Başbakan'dır dedi. Ama O’nun yüzü kızarmadı" dedi.


Konuşması sırasında "4 Bakanı teslim almış Reza Zarrab. O kadar teslim almış ki, İçişleri Bakanı telefonda 'Sana bir şey olursa ben önüne yatarım' diyor. Bu kadar kendini satmış" sözlerine yer verdi ve ekledi;

"Yolsuzluk, rüşvet ve kara para aklama suçunu örtbas edebilmek için herşeyi yaptılar. Olmadı. Sıra geldi, yasal yollarla elde edilmiş delilleri yasal düzenlemelerle yok etmeye. HSYK, MİT ve İnternet yasasını çıkardılar. Bunların hiçbiri Bakanlar kurulunda görüşülmedi. Başbakan’ın tuzluk diye tanımladığı kendi vekilleri kanun teklifi olarak getirdi. Neden? Çünkü zamanları yok. Zamana karşı yarışıyorlar. Bunlar Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu kapatmak için yapılıyor. Ama, yolsuzluğun boyutu o kadar büyük ki bunu örtecek bez daha üretilemedi"

Daha arkası gelecek bunların öyle söyleniyor. Nasıl milletin yüzüne bakıyorsun. Ar damarın yok mu?
Kemal Kılçdaroğlu, " 2004'de bir Wikileaks belgesinde Erdoğan'ın İsviçre bankalarında 8 ayrı hesabı var' deniliyordu. Benzer bir iddia önceki Genel Başkanımız Sayın Baykal için de ortaya atılmıştı. Her namuslu insan gibi o İsviçre'ye başvurdu, hiçbir bankada hesabı olmadığını kanıtladı, resmi belgesini aldı. Erdoğan ne yaptı, başvurdu mu, dava açacağım diyordu açtı mı? Hayır" dedi.

Bu hükümetin meşruiyeti bitmiştir. Artık ona Başbakan diyemeyiz. Yalancıdan ve hırsızdan Başbakan olmaz.
"Medya patronlarına da sesleniyorum. Korkmayın. Sizin topluma karşı yükümlülüğünüz var. Benim, CHP’nin sesini kesebilirsiniz. Ama sokaktaki yurttaş sizi affetmez. Sizi havuz medyası ile aynı kefeye koyar"

Genel Başkan Kılıçdaroğlu "Hırsız Erdoğan" ve "Başbakan  İstifa" sloganları arasında sürdürdüğü Grup konuşmasını alkışlar ve "Başbakan Kemal" sloganlarıyla tamamladı.

    Salı, 25 Şubat 2014 15:37

Bağlantılı Konular