"Kimler ses kayıtları var diyerek hangi işadamlarına gitmişlerdir?"

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu dinleme iddialarına ilişkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na sunduğu soru önergesi verdi.


20 Şubat 2014 tarihinde Memur-Sen "Medeniyet, İnsan, Demokrasi ve Şehir" konulu törendeki konuşmanızda "Binlerce dinleme yapılmış ses kayıtları depolanmış. İşadamına gitmişler elimizde ses kayıtları var demişler, ondan para almışlar. Kimi işadamların hukuk işlerini çözmüşler, hukuksuz işlere bulaşmışlar. Gazeteciye gitmişler tehdit etmişler. Bu kayıtların bazıları servis edilmiş. Siyasetçiye gitmişler siyasi partileri dizayn etmişler. Gündelik rutin ses kayıtlarımız yayınlamaya başladılar, bundan bir şey çıkmaz. Selamunaleyküm – Aleykümselam! Biz bunları 28 Şubat’tan biliriz ama 28 Şubat'ta bu kadar ahlaksız olmamışlardı. Aldanmışız, gerçekten safmışız ben bu medyaya, CHP'ye, MHP'ye, paralel yapıya sesleniyorum. Geçti o günler.  Sabah erken kalkanın darbe yaptığı günler geride kaldı. Manşetlerle hükümet kurma yıkma geride kaldı. Artık beşli çeteler devri geride kaldı. Artık öyle şapkasını alıp gidecek bir hükümet yok zaten benim şapkam da yok." şeklinde ifade etmiştiniz.

Bu bağlamda;
1- Kimler ses kayıtları var diyerek hangi işadamlarına gitmişlerdir? Elimizde ses kayıtları var diyerek hangi işadamlarından para almışlardır?
2- O işadamları neden elimizde ses kayıtları var diyerek para isteyen kişilere para vermişlerdir?
3-  O işadamları neden en yakındaki karakola,Savcılığa giderek şikayetçi olmamışlardır, suç duyurusunda bulunmamışlardır?
4- Kimler hangi işadamlarının hukuksuz işlerini çözmüşlerdir?
5- Hukuksuz olarak işlerinin çözülmesine rıza gösteren kimi işadamları kimlerdir?
6- Kimi işadamları neden işlerinin hukuksuz olarak çözülmesine razı olmuşlardır?
7- Kimler hangi siyasetçilere giderek hangi siyaseti dizayn etmişlerdir?
8- "Selamunaleyküm–Aleykümselam" derken, ifade edilen nedir? O konuşmanın içeriği nedir?

    Pazar, 23 Şubat 2014 20:35

Bağlantılı Konular