"İnternet devlet tarafından silah olarak kullanılmamalıdır"

Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, internetin sınırsız bir özgürlük ortamı olmamakla birlikte devlet tarafından da bir silah olarak kullanılmaması gerektiğini kaydetti.


Aytuğ Atıcı, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında bugün Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen kanun teklifinin içinde Kamu Özel İşbirliği Kanunu'nda bir değişikliğe gidildiğini belirterek, "Başbakan 'şehir hastaneleri benim rüyamdı' demişti. Şimdi Başbakan'ın rüyasının ne olduğunu Plan ve Bütçe Komisyonu'nda tartışılmaya başlanacak olan bir maddeden anlıyoruz. Bu yüzden insan sağlığı Başbakan'ın rüya tabirlerine teslim edilemez" dedi.

Dün gece Cumhurbaşkanı’nın onayladığı internet düzenlemesine ilişkin kanuna değinen Aytuğ Atıcı, şöyle devam etti: "Daha Cumhurbaşkanı dün gece imzaladı, mürekkebi kurumadan oradan aldıkları talimatla o kanunu değiştirmek için teklif getirdiler. Tam bir arap saçına dönmüş Türkiye. O oradan kanun çıkarıyor, o oradan kafasına göre iptal ettiriyor, o oradan yeni bir torba çıkarıyor. Ona bir madde, buna bir çıkar, buna ekle. Gerçekten şu anda devlet, parlamento kitlenmiş durumdadır."

Aytuğ Atıcı, internetin sınırsız özgürlük alanı olmadığını ifade ederek, "Sınırsız özgürlük olmaz. Katalog suçlar yasa gereği işlendiğinde hemen erişim engelleniyor. İnternet sınırsız bir özgürlük ortamı olmamakla beraber bir silah olarak da devlet tarafından kullanılmamalıdır" dedi.

    Çarşamba, 19 Şubat 2014 14:10

Bağlantılı Konular