Levent Gök, THK’nın kuruluş resepsiyonuna katıldı

Türk Hava Kurumu'nun 89. yıldönümü, Rixos Otel'de düzenlenen bir resepsiyonla kutlanırken, Resepsiyona Ankara Milletvekili Levent Gök katılarak burada bir de konuşma yaptı.


Ankara Milletvekili Levent Gök, Resepsiyon da yaptığı konuşmada Türk Hava Kurumu'nun Atatürk'ün talimatıyla kurulduğunu ve Atatürk'ün Türk Hava Kurumu'na çok özel bir önem verdiğini ifade etti.

Kurtuluş Savaşı'ndan sonra Atatürk’ün üç eksen etrafında Türkiye'yi hedeflediğini vurgulayarak, bu üç ekseni, "halkın egemenliği, laik cumhuriyet ve muasır medeniyete ulaşmak" olarak sıraladı.

Atatürk'ün mirası olan Türk Hava Kurumu’na sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirten Ankara Milletvekili Levent Gök,  sözlerini şöyle sürdürdü; "Bugün Ortadoğuda İslam ülkeleri birbirini boğazlarken Türkiye’nin her olumsuzluğa, tüm kışkırtmalara, provokasyonlara rağmen Yurtta Sulh, Cihanda Sulh şiarından koparılamayışı Mustafa Kemal Atatürk'ün izlerinin silinemeyişindendir. Atatürk'ü, ilkelerini ve eserlerini sonsuza kadar yaşatmak hepimizin görevidir."

Anahtar Kelimeler
    Salı, 18 Şubat 2014 13:40

Bağlantılı Konular