"Reza Zarrab'a polis koruması tahsis edildiği iddiası doğru mudur?"

Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Eski Bakanının Reza Zarrap ile ilgili olarak yaptığı ayrım ile ile iligili soru önergesi verdi.


Sezgin Tanrıkulu'nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yanıtlanması istemiyle sunduğu soru önergesindeki sorular şöyle:

"1- İçişleri Eski Bakanının onayıyla Reza Zarrab'a polis  koruması tahsis edildiği iddiası doğru mudur?
2- İçişleri Eski Bakanının, Çin'de bulunan paravan firmaların oradaki bankalarla yaşadığı sorunların giderilmesi için "İçişleri Bakanı" sıfatıyla Reza Zarrab için Referans Mektubu yazdığı iddiası doğru mudur?
3- İçişleri Eski Bakanının, Reza Zarrab'ı  MASAK’ın takip etmesine yol açan ihbarı yapan Emniyet Müdürünü İstanbul'dan tayin ettirdiği iddiası doğru mudur?
4- İçişleri Eski Bakanının Reza Zarrab'ın trafik uygulamalarında durdurulmaması ve polis kontrollerinde aranmaması için talimat verdiği iddiası doğru mudur?
5- İçişleri Eski Bakanının istisnai olarak 5 İran Vatandaşının Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığına geçmelerine yardımcı olduğu iddiası doğru mudur? İddia doğru ise  "5" kişi kimdir? İsimleri nedir? İstisnai olarak 5 İran Vatandaşının Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı'na geçmeleri esnasında herhangi bir menfaat sağlanmış mıdır?
6- İçişleri Eski Bakanının Reza Zarrab’ın usulsüzlükleri hakkında basında çıkacak haberlerin engellenmesini sağladığı iddiası doğru mudur?"

    Pazartesi, 17 Şubat 2014 13:38

Bağlantılı Konular