"Meclis TV’de muhalefet partilerinin konuşmalarının yayınlanmaması için kim ya da kimler talimat vermiştir?"

Sezgin Tanrıkulu, Twitter'dan yayın yapan Haramzadeler hesabının paylaştığı tapelere ilişkin soru önergesi verdi.

Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na,
Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Dr. M. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

Twitter’dan yayın yapan "Haramzadeler" hesabının paylaştığı tapelerde Sayın Yalçın Akdoğan’ın Fatih Saraç’ı CHP’lilerin TBMM’deki konuşmalarının Habertürk’te yayınlanması nedeniyle uyardığı ve Sayın Akdoğan’ın, Saraç’a "Biz Meclis TV’yi kapattırıyoruz kimse görmesin diye siz canlı Meclis’i veriyorsunuz" dediği iddiaları mevcuttur. Diğer bir tapede ise Sayın Akdoğan’la konuşmasının hemen ardından Fatih Saraç’ın Habertürk’ten Abdullah isimli bir çalışanı arayıp durumu düzeltmeye çalıştığı yine iddialar arasındadır.

Bu bağlamda;

1- Paylaşılan tapelerdeki ses kayıtlarının Sayın Yalçın Akdoğan ve Fatih Saraç’a ait olduğu iddiaları doğru mudur? İddialar doğru ise, bahse konu konuşmalar hangi tarihte yapılmıştır? Ve ilgili konuşmaların konusu nedir?
2- Sayın Yalçın Akdoğan’ın Fatih Saraç’ı CHP’lilerin TBMM’deki konuşmalarının Habertürk’te yayınlanması nedeniyle uyardığı iddiası doğru mudur?
3- Sayın Yalçın Akdoğan’ın Fatih Saraç’a "Biz Meclis TV’yi kapattırıyoruz kimse görmesin diye siz canlı Meclis’i veriyorsunuz" dediği iddiaları doğru mudur?
4- İddialar doğru ise, Meclis TV’de muhalefet partilerinin konuşmalarının yayınlanmaması için kim ya da kimler talimat vermiştir?
5- Sayın Yalçın Akdoğan’ın bir yetkiliyi arayarak "Biz Meclis TV’yi kapattırıyoruz kimse görmesin diye siz canlı Meclis’i veriyorsunuz" demesi, Muhalefet Partilerine ve Basına uygulanan sansürün bir göstergesi değil midir?"

    Pazartesi, 30 Kasım -0001 01:00

Bağlantılı Konular