"MYK'da en ufak gerginlik yaşanmadı"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, MYK ve Parti Meclisi'nde kavga çıktığına ilişkin iddialara, "Ne MYK da ne de Parti Meclisi'nde en ufak bir gerginlik olmadı. Tartışmalar oluyor tabii, çünkü kolay bir iş değil" derken bardak atıldığı iddialarına da, "Zaten bardak da yok PM'de. MYK'da var, orada da plastik bardak var. Ama kimse kimseye bir şey fırlatmadı." yanıtını verdi.

Faruk Loğoğlu, TBMM'de partisine mensup İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

"Ne MYK ne de Parti Meclisi'nde en ufak bir gerginlik olmadı"
Bir basın mensubunun, "Belediye başkanlarının belirlendiği toplantıda bir kavga yaşandığı söyleniyor, ne diyorsunuz?" sorusuna Loğoğlu, "Böyle bir şey söz konusu değil. Uzun geçti o kesin. Ne MYK da ne de Parti Meclisi'nde en ufak bir gerginlik olmadı. Tartışmalar oluyor tabii, çünkü kolay bir iş değil, herkesin beğendiği adaylar var, beğenmediği adaylar var ama öyle bir gerginlik şeklinde bir ortam oluşmadı" yanıtını verdi.

"Kimse kimseye bir şey fırlatmadı"

"Bardak fırlatma falan olmadı mı?" sorusuna da Faruk Loğoğlu, "Hayır.Zaten bardak da yok PM'de. MYK'da var, orada da plastik bardak var. Ama kimse kimseye bir şey fırlatmadı. Biz AKP'li milletvekilleri gibi şiddete, zorbaya meraklı değiliz. Bazen tartışmalar oluyor, onu inkar etmiyorum ama bunlar demokratik ve medeniyet ölçüleri içerisinde oluyor" dedi.

"Zaman gazetesinin Azerbaycan muhabiri Sayın Başbakan'ı eleştiren bir tweet attığı için sınır dışı edildi, ne diyorsunuz?" sorusuna Faruk Loğoğlu, "Bunu kınıyoruz" derken, "İşler çığırından çıkmış durumda" diye konuştu.

"Öcalan'a olduğu ifade edilen bazı öneriler var, nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna da Faruk Loğoğlu, "Biz yapılan müzakerelerin baştan itibaren yani AKP ve PKK ile yapılan müzakerelerin baştan itibaren dışında olduğumuz için bu sürecin bu pazarlıkların nereye geldiğini bilmiyoruz. Dolayısıyla Abdullah Öcalan'ın son ifadelerinin ne anlama ve ne amaçla yapıldığını da tam kestiremiyoruz. Biz görmüyoruz böyle bir süreç, hangi atımlar atılıyor, ne yapılıyor? Kan dökülmüyor, şehit yok bunu olumlu karşılıyoruz. Ama Abdullah Öcalan'ın, Kandil'den yapılan diğer açıklamaların diğer BDP yetkililerin yaptığı açıklamalardan şunu hissediyoruz, bu çözüm süreci bitmiştir. Bir yere vardığı yoktur" yanıtını verdi.

"Hayatımda ben bu kadar sancılı bir süreç yaşamadım"
Bir soru üzerine Faruk Loğoğlu, "Hayatımda ben bu kadar sancılı bir süreç yaşamadım. Siyasette yeniyim. Bunun ne kadar zor ne kadar çetrefil bir süreç olduğunu gördüm. Hayatımda en ilginç dönemlerden birisi oldu. Elbette bir aday belirlediğiniz zaman bunu alkışlayanlar var, karşı çıkanlar var. Mükemmel yok ama en iyisini çıkarmaya çalıştığımız muhakkak. Elbette bir sürü insan aday olmayı beklerken hayal kırıklığına uğrayacak. Bunların hepsini saygıyla karşılıyoruz" dedi.

"Nurettin Canikli'nin bir ifadesi oldu Esad ile CHP aynı çuvala, yatağa giriyorlar dedi, ne diyorsunuz?" sorusuna Faruk Loğoğlu, "Çuval bizim bildiğimiz bir şey değil, çuvalı AKP iktidarı daha iyi biliyor. Kimlerin başına çuval geçirildiğini falan. CHP hiç kimseyle aynı çuvala girmiyor" yanıtını verdi.
"AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'nin silahlı görüntüsüne ne diyorsunuz?" sorusuna Faruk Loğoğlu, "Silahla dolaşılmasını ben şahsen gereksiz bulurum" derken Öner de, "Anlaşılan tekmeleri, tokatları, küfürleri yetmedi şimdi de silahla geziyorlar." dedi.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 10 Şubat 2014 11:22

Bağlantılı Konular