Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Ticaret Odası'nı ziyaret edecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 Şubat saat 14.00’te THY ile İzmir’e hareket edecek ve 15.30’da Çiğli’de, İzmir Büyükşehir Belediyesi atıksu arıtma tesisleri ve çamur çürütme ile kurutma ünitelerini hizmete açacak, daha sonra İzmir Ticaret Odası’nı ziyaret edecek.

7 Şubat Cuma günü saat 10.00’da Grand Tarabya Hotel’de gerçekleştirilecek ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı uluslararası sempozyumda, Venedik Komisyonu ile, Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği, Uluslararası Yargıçlar Birliği, Demokrasi ve (Özgürlükler için Avrupalı Yargıçlar Birliği (Medel), Yarsav, İstanbul Barosu Başkanı dahil olmak üzere çok sayıda hukukçu görüşlerini açıklayacak.

Açılış Konuşmasını Yarsav Başkanı Murat Arslan’ın yapacağı sempozyumun birinci oturumunu Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği Birinci Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu yapacak ve Uluslararası Yargıçlar Birliği (Iaj) Başkanı Gerhard Reıssner, Demokrasi Ve (Özgürlükler İçin Avrupalı Yargıçlar Birliği (Medel) Başkanı Antonio Cluny, Venedik Komisyonu Genel Sekreteri Thomas Markert ile Sırbistan Yargıçlar Derneği Başkanı - Medel Genel Sekreteri Dragana Boljevic görüşlerini açıklayacak

Kuvvetler ayrımı, yargı bağımsızlığı ve yargı yüksek kurulları konulu uluslararası sempozyumun ikinci oturuma, Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Av. Başar Yaltı başkanlık edecek. YÖK Önceki Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Anayasa Mahkemesi E. Üyesi Prof. Dr. Fazıl Sağlam, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel İnceoğlu ile İstanbul Barosu Başkanı Av. Doç. Dr. Ümit Kocasakal konuşmacı olarak sempozyumda görüşlerini açıklayacak.

Yarsav Başkan Yardımcısı İbrahim Fikri Talman’ın yöneteceği üçüncü oturumun konuşmacıları ise, Ömer Faruk Eminağaoğlu ( Yargıçlar Sendikası Genel Başkanı ), Kemal Şahin ( Demokrat Yargı Genel Sekreteri), Murat Durmaz ( Yarsav Yönetim Kurulu Üyesi )

Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul’da uluslararası sempozyumu izledikten sonra Ankara’ya dönecek.

    Perşembe, 06 Şubat 2014 08:40

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica