CHP’li Oran: Arabama 10 gün önce saldırı yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, üzerlerinde büyük bir baskı kurulmaya çalışıldığını söyledi.

Oran, “İnternet sitemize müdahale ediliyor. Biz bunu gündeme getirmiyoruz ancak benim arabama 10 gün önce saldırı yapıldı, camı kırıldı. İçinden evrak çantam çalındı. Bunu polise bildirdik, çok dikkate almadım ama olaylara genel baktığım zaman burada bir baskı var.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili verdiği soru önergesine Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından getirilen yayın yasağı ile ilgili CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Umut Oran, bir senede verdikleri soru önergelerinin yalnızca yüzde 30’una cevap aldıklarını söyledi. Oran, “Soru önergelerimizden 3 taneden birine anca cevap alabiliyoruz. Aldığımız cevapların da birçoğu yasak savar gibi, laf olsun diye cevap vermişler. Böyle bir yasama faaliyeti olamaz böyle bir dönemde çalıştığım için üzüntü duyuyorum. Üstelik internet sitemize müdahale ediliyor. Biz bunu gündeme getirmiyoruz ancak benim arabama 10 gün önce saldırı yapıldı, camı kırıldı. İçinden evrak çantam çalındı. Bunu polise bildirdik, çok dikkate almadım ama olaylara genel baktığım zaman burada bir baskı var. Benim Büyükşehir Belediye Başkan Adayımın ofisi kurşunlanıyor. Şu an çok büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız.” ifadelerini kullandı.

Dürüst gazetecilere onurlu iş adamlarına seslendiğini belirten Oran, şöyle devam etti: “Halkımıza daha iyi koşullar sağlamak için çalışan sivil toplum kanaat önderlerine sesleniyorum. Statlarda özgürce tezahürat yapmak isteyen taraftarlara sesleniyorum. Yolsuzluğa ve rüşvete karşı sosyal medyada muazzam bir kampanya var. İnternette sansür konusunu da gündeme getirmeleri için onlara sesleniyorum. Kul hakkının yenmesinden rahatsız olan muhafazakar yurttaşlarımıza sesleniyorum. Bu sorun 76 milyonun sorunu ve buna hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor. Demokrasi ayaklar altında, hukukun üstünlüğü yok edilmiş, yargı bağımsızlığı ve tarafsız olmaktan çıkmış, kuvvetler ayrılığı ihlal edilmiş, yasama ayrılığına milletin iradesine de darbe vurulmuştur.”

Hafta sonu gelen anketlere göre iktidarın oyunun yüzde 30'a kadar düştüğünü söyleyen Oran, “Yargı bağımsızlığı, dış politika, ekonomi, rüşvet ve yolsuzlukta muazzam bir kırılganlık var. Halk ayakkabı kutularından çıkan para görüntülerini belleğine kazımış. İstedikleri kadar medyadan silinsin. Son sözü millet sandıkta verecek. Bunun da telaşı var onlarda. Her yeri paralize etmeye, yasaklamaya başlıyorlar. Bugün bunları yapıyorlarsa kaybettikleri zaman çok daha büyük şeyleri yapabileceğini görüyorum.” diye konuştu.

Haber: CİHAN

    Pazartesi, 03 Şubat 2014 13:46

Bağlantılı Konular