Kılıçdaroğlu, İstanbul’da Merkez Bankası’nın faiz artırma kararını değerlendirdi

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Hava Yolları’na ait tarifeli uçakla Ankara’ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda gazetecilere TCMB’nin aldığı faiz artırma kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, “Merkez Bankası’nın bağımsızlığını koruyarak Türkiye’ye ve dünyaya güven vermesi lazım. Ancak maalesef siyasetin çok etkisinde kaldı ve ekonomi büyük değerler kaybetti. Son alınan kararlarla toparlanmaya çalışılıyor. Umarım toparlanılır.” dedi.

Hiç kimsenin karamsar olmasına gerek olmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Türkiye büyük bir ülkedir, güçlü bir ülkedir. Bütün bu zorlukları aşabilecek kapasitededir. Alınan karar gecikmiş olsa dahi sonuçta umarım ekonomi toparlanır.” ifadelerini kullandı.

Bu arada Kılıçdaroğlu, Ankara’ya hareketinden önce makam aracında CHP Esenyurt Belediye Başkan adayı Gürbüz Çapan ile kısa bir süre görüştü. Bir gazetecinin görüşmenin, MHP’nin Esenyurt’taki seçim bürosu açılışında düzenlenen silahlı saldırıyla ilgisi olup olmadığını sorması üzerine Kılıçdaroğlu, “O konularda bilgi aldım.” dedi.

Kılıçdaroğlu, açıklamasının ardından THY’nin tarifeli uçağıyla Ankara’ya hareket etti. Kılıçdaroğlu ile CHP genel başkan yardımcıları Gürsel Tekin ve Erdoğan Toprak da Ankara’ya gitti.

    Çarşamba, 29 Ocak 2014 12:37

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica