Rahşan Ecevit’ten CHP çatısı altında birlik çağrısı

Rahşan Ecevit, “Türkiye’yi içine düştüğü karanlıklardan kurtarmak isteyen tüm  insanları ve Ecevit’e gönül vermiş olan tüm demokratik solcuları Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında birleşmeye davet ediyorum” dedi.

“Gün, şu parti, bu parti demeden...Dün, bugün, yarın demeden...Tıpkı Bülent Ecevit’in 1957’de siyasete girerken yaptığı gibi, sadece ve sadece, samimi olarak Türkiye’nin geleceğini düşünme günüdür.”

Türk siyasetinin saygın ve seçkin isimlerinden Rahşan Ecevit, Bülent Ecevit Siyaset Okulu’nun açılışı nedeniyle CHP çatısı altında birleşme çağrısı yaptı.

Rahşan Ecevit’in konuyla ilgili açıklaması şöyle;

"Bundan tam 41 yıl önce, 26 Ocak 1974 tarihinde Bülent  Ecevit, 37. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni kurmuş ve Başbakan olmuştu.

Bu anlamlı ve önemli günde, içinden çıktığı, uzun yıllar hizmet ettiği, Genel Sekreterliğini, Genel Başkanlığını ve Başbakanlığını yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi, Bülent Ecevit’in siyasetteki mirasına sahip çıkıyor. O’nun hatırasına binaen Bülent Ecevit Siyaset Okulu’nu ve heykelini açıyor.

İnanıyorum ki, Bülent Ecevit Siyaset Okulu, bugünden itibaren Türk siyasetine yeni, eğitimli ve yetenekli insan kaynağı sağlayacak; ülkemiz halkına ve demokrasisine uzun yıllar hizmet edecek temiz siyasetçiler yetiştirecektir.

Siyasette ahlak, dürüstlük ve tevazu...Bülent Ecevit’in mirası bunlar. Aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin öncelikli değerleri bu kavramlar.

Son yıllarda ülkemizde siyaset, maalesef bu kavramlardan uzaklaştı. Halkımız kamplara bölündü. Devletimiz işlemez hale getirildi.

Bu nedenle gün, şu parti, bu parti demeden...Dün, bugün, yarın demeden...Tıpkı Bülent Ecevit’in 1957’de siyasete girerken yaptığı gibi, sadece ve sadece, samimi olarak Türkiye’nin geleceğini düşünme günüdür.

Gün, ahlaklı ve dürüst siyasette, halktan yana siyasette birleşme günüdür.

Bu nedenle Türkiye’yi içine düştüğü karanlıklardan kurtarmak isteyen tüm  insanları ve Ecevit’e gönül vermiş olan tüm demokratik solcuları Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında birleşmeye davet ediyorum."

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 27 Ocak 2014 11:41

Bağlantılı Konular