Gençlerin adresleri ve nerede kimin yaşadığı nasıl bilinmektedir?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na, İstanbul'da yaşayan gençlerin evlerine AKP Gençlik Kolları tarafından gönderilen mektupla ilgili soru önergesi sundu.

“Partiniz İstanbul Gençlik Kolları Başkanı imzalı bir mektubun, İstanbul’da yaşayan gençlere adreslerinde elden teslim edilerek oy istenildiği iddiaları basına yansımıştır. Yine aynı habere göre, her mektubun üzerinde partinizin sitesine kayıt yaptırmak için kişiye özel ID numarası bulunmakta, bu numara girildiğinde sisteme otomatik olarak kaydetmektedir. Mektubun ulaştığı gençlerin ve yakınlarının ise bu duruma tepki gösterdiği ilgili haberde altı çizilerek belirtilmektedir.

Bu bağlamda;
1- Gençlerin adresleri ve nerede kimin yaşadığı nasıl bilinmektedir? Bu bilgiler herhangi bir kamu kurumu tarafından mı verilmektedir?
2- Gençler bu şekilde takip ediliyorsa, toplumun diğer kesimleri de takip edilmekte midir? Edilmekte ise, bilgilere nasıl ulaşılmaktadır?
3- Bu mektup vasıtasıyla kaç gence ulaşılması hedeflenmiştir?”

    Pazar, 26 Ocak 2014 12:19

Bağlantılı Konular