Kılıçdaroğlu karnelerini alan öğrencilere başarı dileklerini iletti

Genel Başkan Kılıçdaroğlu bugün karnelerini alacak öğrencilerle, öğrencilerin anneleri, babaları, öğretmenleri ve velilerine bir mesajla seslendi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle;

"Bugün karnelerini alan sevgili öğrencilerimiz.

Şunu çok iyi bilin ve hiç aklınızdan çıkarmayın, sizler geleceğimizsiniz ve bizler  için not dahil, her şeyden çok değerlisiniz.

Anneler, babalar, veliler için de önce siz gelirsiniz. Notlarınız elbette önemlidir ama, o notlar ikinci plandadır, birinci planda siz varsınız.

O nedenle, siz de kendinizi notlarınıza göre değerlendirmeyin. Bizim size inandığımız, güvendiğimiz kadar siz de kendinize inanın güvenin, geleceğe güvenle bakın ve her zaman daha çok çalışın.

Öte yandan, sevgili anneler, babalar, veliler siz de çok iyi biliyorsunuz ki eğitim sistemimiz yap-boz tahtasına dönüştürüldü. Yarış atı gibi koşturulan  çocuklarımız da bu yap-boz tahtasının figüranlarına benzetildi. Bu koşullarda önce çocuklarımızı kucaklayacak, sevecek sonra karnelerine bakacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta başarılar dilediğim karnelerini alan çocuklarımız olmak üzere öğretmenlerine, annelerine, babalarına ve velilerine sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum."

    Cuma, 24 Ocak 2014 14:09

Bağlantılı Konular