AKP saldırganlığı Meclis çalışmalarını durdurdu

CHP Lideri Kılıçdaroğlu;  “Hukukun çözüldüğü, çöktüğü, bittiği yerde kaba kuvvet, zorbalık öne çıkar. AKP’nin yaptığı budur. AKP’den beklenen de budur. Hukuktan kaçanın sığınacağı liman zorbalık, yapacağı hukuksuzluktur. Ama, bütün dünya bilir ki CHP hiçbir dönemde ve hiçbir zeminde zorbalığa boyun eğmemiştir, eğmeyecektir. Hukuk  içinde kalarak bu kabul edilemez zorbalığın da hesabını soracağız” dedi.

CHP Milletvekili Tanju Özcan TBMM Genel Kurulu’nda görüşlerini açıklarken, Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın savcılıkça ifadeye çağrıldığını ama Başbakan’ın oğlunu ifadeye göndermediğini, yargıdan kaçırdığını, bu da yetmezmiş gibi otomobiline aldığını belirterek suç duyurusunda bulundu.

Hukuktan nasipsiz saldırganlar bu açıklamadan sonra  inkara başvurdu, ağır suçlamalarda bulundu ve sözle sataşmayı, fiili saldırganlığa dönüştürdüler.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce tarafından,  belgeli bu gerçeği inkar eden ve suçlamalarda bulunan saldırgan AKP’lilere,  belge ile yanıt verileceğinin açıklanması üzerine,   Genel Kurul’da CHP Milletvekillerine saldıran AKP’li saldırganlardan biri CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a yumruk attı.

Kaşının altına darbe alan  Tezcan Meclis revirindeki ilk tedaviden sonra hastaneye götürülürken durumdan haberdar olan Genel Başkan Kılıçdaroğlu Konya’dan telefon ederek Tezcan ile görüştü, saldırıyla saldırganları kınadı ve üzüntüleriyle geçmiş olsun dileklerini iletti.

CHP Lideri  Kılıçdaroğlu, “Hukukun çözüldüğü, çöktüğü, bittiği yerde kaba kuvvet, zorbalık öne çıkar. AKP’nin yaptığı budur. AKP’den beklenen de budur. Hukuktan kaçanın sığınacağı liman zorbalık, yapacağı hukuksuzluktur. Ama, bütün dünya bilir ki,  CHP hiçbir dönemde ve hiçbir zeminde zorbalığa boyun eğmemiştir, eğmeyecektir. Hukuk  içinde kalarak bu kabul edilemez zorbalığın da hesabını soracağız” dedi.

CHP Grup Başkanvekilleri Muharrem İnce ile Engin Altay CHP Milletvekilleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyip saldırganlığı kınadı. Muharrem İnce ise şunları söyledi;

“Türkiye’nin geldiği nokta budur. Recep Tayyip Erdoğan’ın grubu budur.
Mitinglerde millete kefen giydirirlerse milletvekili de kendini fedai sanır.
Bu fedailere şunu söylüyorum: milletin özgür iradeli milletvekilleri olun, kimsenin fedaisi olmayın. Kavga Başbakan Erdoğan’ın oğluna çağrı kağıdını gösterdiğimiz için çıktı. Bu fedailere bu kabadayılara o genel kurulda sonuna kadar direneceğiz” Engin Altay’da bu koşullarda Meclis Genel Kurulu’nun bugün çalışamayacağını belirtti.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal’da  “Bu eşkıyanın Meclis’i basmasıdır. Şu anda eşkıya Meclis’i basmıştır” dedi.

    Perşembe, 23 Ocak 2014 16:34

Bağlantılı Konular