"Roboski’yi hesapsız bırakmak, yeni katliamları onaylamaktır!"

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu Roboski davasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.


“7 Ocak günü Genelkurmay Askeri Savcılığının, Roboski davasıyla ilgili takipsizlik kararı üzerine konu gün boyunca işlendi. Roboskili aileler ve konuyla ilgili kesimler, biz siyasetçiler gerekli açıklamaları yaptık. Kamuoyunda da konuyla ilgili tepkiler gösterildi. Ancak hızlı gündem içinde Roboski katliamıyla ilgili tartışmalar tekrar rafa kaldırıldı.

Roboski’yi unutmak, unutturmak isteyenlere asla taviz vermeyeceğiz.

Çünkü Roboski, adalet yerini bulmadığı sürece diri kalan bir yaradır. Bu yaranın en azından hukuk ve siyaset alanında iyileştirilmesi için gereken adımlarla ilgili taleplerimizi sürdürmeliyiz. Bizler bu davanın takipçisi olmayı sürdürürken, kamuoyundaki duyarlılığın da devam etmesi gerekir.

Katliam emrini kim verdi, kim uyguladı? 34 yurttaşın parçalanmış bedenleri ortada dururken, sorumlular nerede, nasıl gizleniyor?

Olayda kusur yoksa bundan sonraki katliamlara kapı aralanmış demektir. Roboski’yi hesapsız bırakmak, yeni katliamları onaylamaktır! Roboski’yi unutmak, Kürt sorununu çözümsüz bırakmaktır.

Dolayısıyla yatıp kalkıp Uludere/Roboski demeye devam etmek zorundayız. Roboski, Türkiye’nin gündeminde kalmazsa, AKP hesap vermemeye, yaradan da kan akmaya devam edecek!”

    Perşembe, 09 Ocak 2014 18:33

Bağlantılı Konular