Muharrem İnce: "Hepsini otobüslere doldurup Yüce Divan'a göndereceğiz."

"30 Mart, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir temizlik tarihi olarak hatırlanacaktır. Sonra da genel seçimde bunları göndereceğiz. Otobüsleri doldurup Yüce Divan’a göndereceğiz, merak etmeyin”


Grup Başkanvekili Muharrem İnce CHP Yalova Belediye Başkan adayı Vefa Salman’ın seçim irtibat ofisinde basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ”Ergenekon ve Balyoz davalarında yeniden yargılamaya olumlu baktıkları” yönündeki açıklamasını değerlendiren İnce şunları söyledi;

“11 yıldır hukukun canına okuyan, hukuku katleden, adalet mekanizmasını yok eden bir iktidarla karşı karşıyayız. Bugün de adaleti, hukuku lütfeden bir Başbakan var. Bu adaleti, hukuku bu noktaya sen getirmedin mi? Bana sorarsanız, yeniden yargılama filan bunlara gerek yok. Çünkü ben orada tutuklu, hükümlü olanların serbest bırakılması gerektiğini düşünüyorum. Yeniden yargılamaya bile gerek yok. ‘Orduya kumpas kuruldu’ diyen, Başbakan’ın Başdanışman’ı varken, her şey ortadayken, hiç gerek yok derhal serbest bırakılmalı bunlar.”

Açıklamalarının kendi görüşü olduğunu belirten İnce, “Ben bu noktadayım ama kurumsal olarak, parti olarak bu çalışmaların içinde oluyoruz. Arkadaşımız, grup başkanvekilimiz Engin Altay Bey bunu yürütüyor. Bana sorarsanız, kamu vicdanında zaten aklanmıştır o arkadaşlar. Bugün hapiste olanlar kamu vicdanında zaten suçsuzdur. Mahkemelerin hali ortada, adliyenin hali ortada. Bunu herkes görüyor. Yeni bir şey söylemeye gerek yok. Türkiye’yi perişan etti bunlar. Türkiye’nin bütün kurumlarını çökerttiler. Yazık ettiler bu ülkeye.”

İnce, yerel seçimlerin önemine vurgu yaparak, “Bir an önce bunlardan kurtulmamız lazım. 30 Mart, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde bir temizlik tarihi olarak hatırlanacaktır. Bunu herkes böyle bilsin. Bunların kolunu, kanadını kıracağız 30 Mart’ta. Sonra da genel seçimde bunları göndereceğiz. Otobüsleri doldurup Yüce Divan’a göndereceğiz, merak etmeyin” diye konuştu.

Daha sonra İnce, Belediye Başkan adayı Salman ve partililerle esnafları ziyaret etti.

    Pazartesi, 06 Ocak 2014 16:36

Bağlantılı Konular