Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Kırıkkale’de

Koç: “Küsmeye kırılmaya hele de bugünkü Türkiye manzarasında ben Cumhuriyet Halk Partili’yim diyen hiç kimsenin hakkı yok artık”

Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç,  Kırıkkale İl Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, her seçimin önemli olduğunu, her seçimin yapıldığı tarihte insanların bir şeyler söylediğini belirterek, 30 Martta yapılacak olan seçimlerin çok daha fazla önemli olduğunu kaydetti.


Yerel seçimlerin Türkiye’nin kaderine yön verecek olan üç ayaklı bir seçimin ilk basamağı olduğunu ifade eden Haluk Koç, şöyle konuştu:
“Sadece Kırıkkale’ye ve ilçelerine belediye başkanı seçmeyeceksiniz. Aynı zamanda Türkiye nasıl devam edecek o konuda da bir fikir vereceksiniz. Bir tavır göstereceksiniz. Onun için önemli. Sadece yerel değil, genel özellikler taşıyan da bir seçim. Bunun için CHP kılı kırk yarıyor. Namuslu, dürüst, hem CHP’yi, hem gösterildiği yerleşim yerinde, oranın namuslu insanlarını temsil edecek adaylarını belirliyor. Tarih bazen milletleri imtihan eder, sadece öğrenciler girmiyor imtihana, bazen tarih babanın önünde milletler de imtihana girerler. Türk milleti bundan 90-100 yıl önce ya var olacaksın, ya esir olacaksın, ya yok olacaksın dedikleri imtihandan alnının akıyla namusuyla çıktı. Şimdi 90 yıl sonra yine bir sapağa geldi Türkiye, bir yol ayrımına geldi. Ya birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi, bütünlüğümüzü koruyarak bu imtihandan başarı ile çıkacağız ve tarih babanın önünde yolumuza devam edeceğiz. Ya da bölük pörçük Türkiye haritalarıyla ufalmış, küçülmüş, sen şusun, sen busun, sen şu inançtansın, sen bu inançtansın, senin kökün bu, soyun bu, sopun bu diye bin bir parça olarak birbirine güvenmeyen, birliğini dirliğini sorgulayan ve ne yöne gideceği belli olmayan bir Türkiye olarak bu sınavdan çıkıp gideceğiz. Öğretmen, belirleyici sizsiniz.”
- “Bu partinin ayağına bir diken batırmadık”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç, küskünlüklerin ve kırgınlıkların sona ermesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:
“Benim desteklediğim aday, aday oldu, benimki olmadı o zaman ben küstüm, kırıldım, ben delege oldum, ben olamadım, küstüm. Evcilik oynamıyoruz, kahvede okey de oynamıyoruz. Ciddi bir olay, küsmeye kırılmaya hele de bugünkü Türkiye manzarasında ben Cumhuriyet Halk Partiliyim diyen hiç kimsenin hakkı yok artık. Kırılma, küsme, darılma olsa o hakkı bu partide en çok kullanacak insanlardan biri benim. Biz zaman zaman iddialar sergiledik bu iddialar gerçekleşmediği zaman, bize partiden çek git dediler, bir yere gitmedik ama bir gün olsun bu partinin ayağına bir diken batırmadık.”
- İstanbul merkezli operasyon

Haluk Koç, Türkiye’nin 17 Aralık’tan itibaren farklı bir günaydınla işe başladığını belirterek, bu ülkenin şerefli rektörlerinin, komutanlarının, gazetecilerinin, milletvekillerinin sabah 5′de, 6′da evlerinden alınıp, derdest edilip ne idüğü belirsiz suçlamalarla yıllarca hapse tıkılmasına alışık olduklarını bildirdi.
Türkiye’de 17 Aralık tarihinde “farklı bir günaydın” olduğunu söyleyen Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:
“2002 yılında milletvekili olduk. 2004 yılından itibaren, Telekom, TÜPRAŞ, PETKİM, Sümerbank, SEKA, bütün bu milletin malı olan özelleştirmeleri söylüyorum. Bunların hepsinde çok ciddi yolsuzluklar yapıldığını bütün ihalelerin AKP yandaşı büyük firmalara bölüştürüldüğünü belgeli, bilgili, yer yer Danıştay’dan onaylı parlamentoda ortaya koyduk. ‘Susun’ dendi bize. Ortalığı karıştırmayın. Yasin El Kadı’nın ortaklıklarını ortaya çıkardık. Sayın Genel Başkanımız o zaman milletvekiliydi, ben grup başkan vekiliydim. Konya Milletvekilimiz Atilla Kart üçümüz Yasin El Kadı konusunu gündeme taşımaktan yorulduk. ‘Canım bunlar statükocu bunlar işleyen tekere çomak sokuyorlar bu CHP zihniyeti var ya, biz ileriye götürmek istiyoruz, bunlar paçamızdan tutup çekiyorlar’ Başbakan beyefendi meydanlarda bunları anlattı. Olaylardan önce bir basın toplantısında rögarlardan kötü kokular geliyor demiştim, lağım patladı, patlayacak demiştim. Bunları söyledik ve nitekim lağım bir patladı bütün Türkiye allak bullak oldu. Bir banka genel müdürünün evinde ayakkabı kutularında 4,5 milyon dolar çıktı. Kırıkkale’deki emeklilerin hepsini toplayalım, ay başında gidelim bankaya hepsinin maaşını toptan alalım onun yarısı bile etmez. Günahtır, ayıptır. Vicdansızlıktır bu.”

Konuşmaların ardından, CHP’nin Kırıkkale Belediyesi ve ilçe belediye başkan adayları etkinliğe katılanlara tanıtıldı.

    Pazar, 05 Ocak 2014 15:52

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica