Umut Oran, Bakan Faruk Çelik’e Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne yönelik baskıları sordu

Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi şöyle:

1- Sosyal Güvenlik Kurumu müfettişleri tarafından 2002 – 2012 yılları arasında, yıllara göre Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne yönelik kaç inceleme başlatılmıştır, bu incelemeler kaç gün sürmüştür, incelemelerin sonucunda kaç lira ceza kesilmiştir?
2- 2013 yılının ilk 10 ayında SGK Müfettişleri tarafından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin kaç şubesine inceleme düzenlenmiştir, bu incelemelerin sonucu ne olmuştur?
3- Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne yönelik olarak sürekli baskı kurulması, inceleme yapılması yönünde tarafınızca verilmiş bir talimat bulunmakta mıdır?
4- Bir dernek şubesinde çalan telefona bir gönüllünün baktığının tespit edilmesi halinde o gönüllü “Kaçak İşçi” olarak mı sayılmaktadır? Gönüllülük esasına dayanan sivil toplum örgütlerindeki dernek üyesi olmayan şahısların tamamı kaçak işçi statüsünde midir?
5- Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği şubelerine ziyarette bulunmak, burada gönüllülük esası içerisinde şube yetkilileri ve üyeleriyle iletişim kurmak hangi kuralı ihlal etmektedir?

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 15 Aralık 2013 16:32

Bağlantılı Konular