Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri bu hafta İstanbul’da

CHP Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı İstanbul’da yapılacak eğitimlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Sarı’nın açıklaması şöyle:

07–08 Aralık tarihlerinde İstanbul’da, birinci ve üçüncü bölgede iki eğitim programı birden sürdürülecek. Bu programlarda İstanbul’un üç farklı bölgesinden ve Tekirdağ’dan yaklaşık 450 aday adayı hazır bulunacak. Ayrıca, bu eğitim, sona yaklaşılan YYAAE çalışmalarının İstanbul ayağının sonuncusu olacak.

Böylelikle bu hafta, Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi aday adayı parti üyeleri ile üye olmayan yurttaşlarımız ve muhtar adayı olan yaklaşık 450 katılımcı önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere hazırlanacak.

İki gün sürecek olan eğitim çalışmalarında katılımcılar, Etkili İletişim Becerileri, Halkla İlişkiler ve Propaganda derslerinin yanında;  Sosyal Demokrasi ve Yerel Yönetimler, Yeni Büyükşehir Yasası, Kentsel Dönüşüm, Muhtarlık gibi yerel yönetimlerle ilgili teorik dersler alacak ve tartışma – değerlendirme bölümüyle birlikte programı tamamlayacak.

Yerel Yönetim Seçimi Aday Adaylarına yönelik hazırlanan bu eğitim programında, yerel yönetim konusunda deneyim sahibi, uygulamanın içinden gelen ve akademik kadrolardan oluşturulan eğitmen grupları ders verecek. Ayrıca, eğitim organizasyonlarında parti eğitmenleri de görev alacak.

Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi,  Genel Merkez’in belirlediği takvim doğrultusunda, Büyükşehirler için iki, diğer iller için bir günlük program halinde uygulanmaya devam edecek. Bu programlara katılım için başvurular, internet aracılığıyla CHP Web Sayfası üzerinden sürüyor.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 06 Aralık 2013 16:16

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica