Kılıçdaroğlu, Turkish Coalition of America tarafından düzenlenen resepsiyona katıldı

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Turkish Coalition of America (TCA) adlı kuruluş tarafından Temsilciler Meclisi’ndeki Türkiye Dostluk Grubu eşbaşkanlarıyla ortaklaşa olarak onuruna düzenlenen resepsiyona katıldı.

ABD’nin başkenti Washington’da temaslarda bulunan Kılıçdaroğlu, ABD Temsilciler Meclisi’nin çalışma binalarından Rayburn’de düzenlenen resepsiyona, heyetinde yer alan milletvekilleriyle geldi.

Etkinliğe, Türkiye Dostluk Grubu’nun eşbaşkanlarından Ed Whitfield ile Virginia Foxx’un yanı sıra Ileana Ros-Lehtinen, Steve Stockman, Walter Jones, Mark Meadows, Luke Messer’ın da aralarında bulunduğu bazı Kongre üyeleri katıldı.

Kongre üyeleriyle tanışıp bir süre sohbet edenKılıçdaroğlu, resepsiyondaki konuşmasında ABD’de olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, “Amerikalı dostlarımla beraber olmaktan mutluyum. Umuyorum bu birlikteliğimiz sürecektir. Biz Türkiye olarak çağdaş toplumun içinde yer almak istiyoruz. Uygarlık bizim için çok önemli. 200 yıldır uygarlık mücadelesi yapıyoruz ve mutlaka başarılı olacağız. Amerikalı dostlara yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, gün içerisinde ayrıca, Center for American Progress (Amerikan İlerleme Merkezi-CAP) adlı düşünce kuruluşunda basına kapalı toplantıya katıldı ve TCA’yi ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Kongre’deki resepsiyonun ardından da Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçi Parti üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

    Salı, 03 Aralık 2013 18:59

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica