Kılıçdaroğlu, Kamer Genç’in, Emine Erdoğan’ın konuşmasına müdahalesini değerlendirdi

“Hanımefendinin konuşmasına müdahale etmek doğru değildir. Bir gerçek daha var; Kamer Genç’e yapılan müdahale de doğru değildir Yani, iki yanlış var, iki yanlıştan bir doğru çıkmadı. İşin özeti bu.” dedi.

Balıkesir Ticaret Odası’nı ziyaret eden Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu gazetecilerin sorusu üzerine, CHP Milletvekili Kamer Genç’in, Japonya Büyükelçiliği resepsiyonunda Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın konuşmasına müdahale etmesini şöyle değerlendirdi;

“Hanımefendinin konuşmasına müdahale etmek doğru değildir. Bir kadının konuşmasına müdahale etmek doğru değildir. Japonya Büyükelçiliği’nde yapılan toplantı, Japonya’nın topraklarında yapılmış bir toplantı sayılır. Yani Japonya Büyükelçiliği, Japonya egemenliğinin olduğu yerdir. Dolayısıyla müdahale doğru değildir ama bir gerçek daha var; Kamer Genç’e yapılan müdahale de doğru değildir. Oradaki polisler tarafından yapılan müdahale de doğru değildir. Yani iki ayrı yanlış var, iki yanlıştan bir doğru çıkmadı. İşin özeti bu.”

Bir gazetecinin, Genç hakkında disiplin sürecinin işletilip işletilmeyeceği sorusunu ise Kılıçdaroğlu, “Bu, grupla ilgili bir olay” diyerek yanıtladı.

    Perşembe, 28 Kasım 2013 12:48

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica