"Dünya ekonomisi" ve "Avrupa’nın geleceği" İstanbul’da CHP’nin ev sahipliğinde tartışılacak

ABD’den dönecek olan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla 8 Aralık günü yapılacak  uluslararası çalıştayın moderatörlüğünü Kemal Derviş yapacak.

Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın verdiği bilgiye göre, CHP’nin ev sahipliğinde, 8 Aralık 2013 tarihinde, İstanbul’da “Dünya ekonomisi”, “Hızlı büyümenin koşulları” ve “Avrupa’nın geleceği’’  konularının derinlemesine tartışılacağı bir çalıştay gerçekleştirilecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek yuvarlak masa toplantısına, az sayıda ancak dünyada ve Türkiye’de konularında en yetkin ve deneyimli uzmanlar arasında yer alan isimler katılacak.

Toplantıya yurt dışından katılacaklar arasında Notre Europe (Bizim Avrupamız)  kuruluşunun onursal Başkanı ve Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktörü olarak görevi kısa süre önce sona eren Pascal Lamy;  ESADEgeo (Küresel Ekonomi ve Jeopolitik Merkezi) Başkanı, eski NATO Genel Sekreteri ve AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi, İspanya’nın demokrasiye geçişinin ardından göreve gelen ilk sosyal-demokrat dışişleri bakanlarından Sn. Javier Solana;  Yunanistan ve Avrupa Reform Ağı Diktyo Başkanı, Avrupa Komisyonu’nun İstihdam, Sosyal İşler ve Fırsat Eşitliğinden sorumlu eski üyesi ve Yunanistan’ın eski Eğitim Bakanı Sn. Anna Diamantopoulou; dünyanın önde gelen sosyal politikalar uzmanı, İsveç Sosyal Araştırmalar Enstitüsünde Profesör Sn. Joakim Palme de bulunuyor.

Oturumların yönetim ve moderatörlüğü Kemal Derviş tarafından gerçekleştirecek; CHP’nin seminer konularıyla ilgili yetkilileri, yurtdışından konuklar ve yurtiçinden çok değerli ekonomist ve akademisyenlerden oluşacak toplam 40’a yakın katılımcı çalıştayda yer alacak.

    Perşembe, 28 Kasım 2013 12:41

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica